شناسه خبر : 8387

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، از به‌روزرسانی پرداخت بدهی‌های این سازمان از اول مهرماه خبر داد و یادآور شد که این اقدام هر ماه هزار میلیارد تومان هزینه جدید برای تامین اجتماعی ایجاد کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خانه ملت، مصطفی سالاری، در مورد برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای کمک به بیمه‌ها جهت پرداخت بدهی‌هایشان، گفت: اگر از صندوق توسعه ملی و از اسناد خزانه مبالغی در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار می‌گرفت به طور قطع بدهی‌های خود به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مراکز درمانی غیردانشگاهی را پرداخت می‌کردیم.

تامین اجتماعی به اجرای تعهدات نوربخش پایبند است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، ادامه داد: هم‌اکنون نیز از این آمادگی برخوردار هستیم که در صورت بهره‌مندی از این منابع به همان تعهدی که مرحوم نوربخش داده بود، پایبند باشیم، اما تاجاییکه اطلاع دارم هیچ منبعی از این محل به  بیمه تامین اجتماعی تخصیص پیدا نکرده است.

وی تصریح کرد: ما پرداخت‌های خود را از اول مهر به بعد به روز کرده‌ایم، همچنین برای پرداخت مطالبات یک سال گذشته مراکز درمانی کشور در حال مذاکره هستیم تا دولت بخشی از بدهی‌های خود را پرداخت کند.

سالاری خاطرنشان کرد: ما از اول مهرماه تاکنون پرداخت‌های خود را در قالب هر ماه معادل یک ماه کارکرد مراکز درمانی کشور آغاز کرده‌ایم و به آن هم پایبند هستیم، ضمن اینکه این موضوع برای ما هر ماه هزار میلیارد تومان هزینه جدید ایجاد کرده و این هزینه علاوه بر مبالغی است که پیش از این پرداخت می‌کردیم.

وی تاکید کرد: ما از تمام ظرفیت خود استفاده می‌کنیم تا با پرداخت ماهانه هزار میلیارد تومان جدید بتوانیم مطالبات مراکز دانشگاهی و مراکز درمانی دولتی و غیردولتی را پرداخت کنیم و با اطمینان می‌گویم که این روند ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، یادآور شد: بنده نسبت به پرداخت مطالبات مربوط به گذشته نیز خوشبین هستم، چرا که این اراده در دولت وجود دارد و اگر محقق شود، ما نیز مکلف هستیم هر آنچه وصول کردیم را برای پرداخت بدهی‌های خود هزینه کنیم.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای