شناسه خبر : 8026

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان‌ تهران با اشاره به اجباری شدن بیمه دام سبک و سنگین در این استان گفت: به منظور سرعت بخشیدن به این موضوع ستاد بیمه اجباری دام سبک و سنگین در استان‌ تهران تشکیل شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، عباس اکبری شریف اعلام کرد: از سوی معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی طبق بند ث ماده ۳۳ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و طبق ماده ۹ قانون نظام جامع دامپروری کشور دستورالعمل اجباری شدن بیمه دام سبک و سنگین به سازمان جهاد کشاورزی استان‌ تهران ارسال شد.

وی افزود: طبق این دستورالعمل صندوق بیمه کشاورزی به عنوان بیمه گر دام‌های سبک و سنگین معرفی شده و در این بیمه دام‌های سبک و سنگین در حوادث غیرمترقبه شامل صاعقه، زلزله، سیل، یخ زدگی و سرمازدگی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان‌ تهران ادامه داد: همه ساله در فصل بارندگی در روستاها تعدادی از دام‌ها بدلیل تخریب آغل تلف می شدند که بیمه این نوع حوادث و همچنین طوفان، رانش زمین و همچنین بیماری‌هایی نظیر آبله، حاری، تب برفکی، بروسلوز، طاعون نشخوارکنندگان کوچک و کلیه بیماری‌های نو پدید و بازپدید را تحت پوشش می دهد.

وی تاکید کرد: دستورالعمل اجباری شدن بیمه دام سبک و سنگین در استان‌ تهران از اردیبهشت ماه از سوی وزارت جهاد ابلاغ شده و این طرح هم اکنون در این استان در حال اجرا است که در صورت بیمه نشدن دام ها، دامداران از کلیه تسهیلات بانکی و توزیع نهاده‌های دامی با نرخ دولتی محروم می شوند.

شریف خاطرنشان کرد: سال گذشته از مجموع ۲۰۵ هزار راس گاو و گوساله اصیل در استان‌تهران ۶۹ هزار راس بیمه بودند و همچنین از مجموع ۲۰۷ هزار راس گاو و گوساله دورگ فقط ۴ هزار راس آن تحت پوشش بیمه قرار داشتند.

به گفته وی، همچنین در سال گذشته از یک میلیون و ۱۵ هزار راس گوسفند و بز ۸۵ هزار راس آن بیمه بودند که امسال باید همه دام های سبک و سنگین در سطح استان بیمه شوند.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان‌ تهران از کلیه دامداران خواست جهت بیمه کردن دام‌های خود به ادارات جهاد کشاورزی شهرستان‌های خود مراجعه کنند.

۸ هزار و ۳۲۱ واحد دامپروری در سطح استان‌ تهران فعال است.

۲ هزار و ۴۹۲ واحد دام شیری، ۳ هزار و ۷۱۷ واحد پرواربندی گوساله و ۲ هزار و ۱۰ واحد پرورش گوسفند و بز در این استان مشغول به فعالیت هستند.

همچنین استان‌تهران دارای ۴۲۰ هزار راس دام سنگین و یک میلیون رام دام سبک است که حدود ۷۰۰ هزار راس دام سبک استان عشایری و مابقی روستایی است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای