شناسه خبر : 8013

معاون بیمه ایران از پرداخت خدمات بیمه‌ای تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، موضوع بیمه زائران اربعین حسینی و پرداخت حق بیمه از سوی آنان مدتی است که در اخبار رسانه‌ها مشاهده می‌شود و زائران باید با مراجعه به سامانه سماح مبلغ ۱۵ هزار تومان جهت بیمه سفر زیارتی اربعین واریز کنند.

محمد مهدی اعلایی معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت سهامی بیمه ایران گفت: امسال تعهدی که برای ارائه خدمات به بیمه‌گذاران اربعین تعیین شده است مبلغی معادل ۵۰۰ میلیون تومان است که باتوجه به دریافت حق بیمه ۱۵ هزار تومانی این مبلغ بسیار فراتر و بیشتر از قواعد و شیوه محاسبه تعهدات بیمه است.

وی درخصوص خدمات بیمه‌ای که قرار است به زائران اربعین ارائه شود، گفت: این حق بیمه بابت ارائه خدماتی چون درمان، فوت، نقص عضو، انتقال بیمار به کشور و انتقال پیکر متوفی به کشور است که در مجموع تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان خدمات به هر زائر ارائه می‌شود.

اعلایی از اطلاع‌رسانی برای خدمات بیمه‌ای در کشور عراق خبر داد و گفت: در این راستا اطلاع‌رسانی‌های لازم در طول مسیر انجام شده و با مراکز درمانی ایرانی و برخی مراکز درمانی کشور عراق هم هماهنگی‌های لازم برای ارائه خدمات به زائران انجام شده است. همچنین بیش از ۱۰۰ نفر از کارشناسان ما در کشور عراق برای انجام کارها و ارائه خدمات مستقر هستند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای