شناسه خبر : 8011

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش بوشهر گفت: سقف سنی بیمه شدگان در آموزش و پرورش استان بوشهر از مهدکودک تا ۷۰ سالگی است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، غلامرضا دانش فر افزود: سقف سنی بیمه شدگان در آموزش و پرورش بوشهر مشروط به پرداخت حق بیمه تحت پوشش این قرارداد با بیمه معلم و اشتغال به تحصیل تمام وقت، از مهد کودک تا سن ۷۰ سالگی خواهد بود.

وی با اشاره به زمینه های انعقاد این قرارداد تصریح کرد: این قرارداد در دو زمینه بیمه حوادث و درمان مازاد دانش آموزان و کارکنان و طرح جامع مسئولیت مدنی بیمه شدگان در قبال یکدیگر و اشخاص ثالث منعقد گردیده است.

معاون آموزش و پرورش بوشهر با تاکید بر اهمیت تعهدات شرکت سهامی بیمه در بخش حوادث و درمان، بیان کرد: تعهدات سالانه بیمه معلم استان در زمینه هایی از جمله هزینه خرید و پیوند کلیه تا سقف سی میلیون ریال، جبران غرامت نقص عضو دائم و غیردائم تا سقف یک میلیارد ریال، کاشت حلزون تا یکصد میلیون ریال، هزینه درمان سرپایی در اثر حادثه تا بیست میلیون و عمل جراحی ناشی از بیماری نیز تا سقف بیست میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

دانش فر عنوان کرد: البته در همین بخش درمان علاوه بر موارد ذکر شده؛ جبران کمک هزینه خرید سمعک و ویلچر و جبران غرامت فوت ناشی از بیماری و حادثه نیز لحاظ گردیده است.

این مسئول گروهی از دانش آموزان را که از پرداخت حق بیمه معاف هستند، نام برد و اظهار کرد: فرزندان دانش آموز خانواده های معظم شهدا، جانبازان، مفقودین، آزادگان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و همچنین دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام (ره) و بهزیستی از پرداخت حق بیمه معاف می باشند و می توانند از مزایای این قرارداد به صورت رایگان استفاده نمایند.

وی در تشریح طرح جامع مسئولیت مدنی بیمه شدگان در قبال یکدیگر و اشخاص ثالث عنوان کرد: این طرح شامل مدیران، کارکنان و دانش آموزانی است که در  اماکن متعلق به آموزش و پرورش، فضاهای آموزشی و پرورشی، اردوهای دانش آموزی و راهیان نور دچار حادثه می شوند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر به ذکر مواردی از خدمات این طرح به مدیران و کارکنان فرهنگی و دانش آموز که در اثر حادثه دچار آسیب شده اند پرداخت و تصریح کرد: جبران غرامت فوت و نقص عضو به صورت دیه کامل، جبران هزینه درمان سرپایی و بیمارستانی تا سقف یکصد و پنجاه میلیون ریال و جبران سایر هزینه های درمانی هر فرد تا سقف پانصد میلیون ریال از محل تعهدات طرح مسئولیت مدنی قابل پرداخت است.  

غلامرضا دانش فر پرداخت قسمتی از هزینه درمانی بیماران صعب العلاج خاص را بخش دیگری از قرارداد بین دو دستگاه دانست و ادامه داد: با رعایت سقف اعتبارات مربوطه و برابر دستورالعمل پرداخت بخشی از هزینه درمانی بیماران صعب العلاج و بیماری های خاص با معرفی نامه این اداره کل به بیمه معلم شعبه استان بوشهر امکان پذیر است.

وی در ارتباط با میزان حق سرانه سالانه بیمه شدگان بیان کرد: حق بیمه دانش آموزان در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ هفتاد هزار ریال تعیین شده است.

معاون آموزش و پرورش بوشهر با بیان اینکه مدت زمان این قرارداد، یک سال کامل از آخر شهریورماه ۱۳۹۸ تا آخر شهریورماه ۱۳۹۹ است، افزود: مهلت ارسال اسامی بیمه شدگان از اول مهرماه تا حداکثر تا ۱۵ آبان ۱۳۹۸ است که ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق باید نسبت به انجام آن اقدام کنند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای