شناسه خبر : 7924

سید حسین سیدزاده، رئیس صندوق اعتباری هنر گفت: در سال ۹۷ تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ نفر را به بیمه تامین اجتماعی معرفی کردیم و در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در زمینه تعداد بیمه تکمیلی رشد داشتیم.

به گزارش چابک آنلاین، سیدعباس صالحی با اشاره به مجموعه اقدامات صندوق اعتباری هنر (هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران) افزود: در حوزه بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی و همچنین ارائه تسهیلات، آمار توسعه خدمات به هنرمندان در سال‌های ۹۷ و ۹۸ نسبت به سال های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ روند رو به رشدی داشته است.

وی ادامه داد: مسیر تسهیل ارتباطات نیز در این صندوق مسیر همراه با توجه بر کرامت هنرمندان بوده است. به این معنا که سعی شده هنرمندان و نویسندگان و روزنامه‌نگاران خدمات این صندوق را همراه با کرامت دریافت کنند و بتوانند بدون حضور و از طریق فضای سامانه‌ای درخواست‌های خود را ثبت کنند.

وی تعامل چهره به چهره با اهالی فرهنگ و هنر را از دیگر اقدامات مثبت این صندوق برشمرد و گفت: این تعامل و دیدارهای چهره به چهره با اهالی فرهنگ و هنر استان‌ها و مناطق صفر مرزی تاکنون در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سابقه نداشته و این اقدام می‌تواند سرآغازی برای اتفاقات خوب در آینده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این صندوق به دنبال ایده‌های جدید در حوزه ارائه خدمات فرهنگی و هنری است و باید به طرف تحقق این ایده‌ها برود.

وی نظم مالی صندوق اعتباری هنر را از دیگر گام های مثبت این صندوق برشمرد و گفت: ضرروی است صندوق اعتباری هنر منابع پایدار خود را افزایش دهد و از آن بهروری بیشتری داشته باشد.

در ابتدای این نشست حسابرس مستقل و بازرس هیات امنای صندوق اعتباری هنر گزارش حسابرسی این صندوق در بازه زمانی منتهی به سال مالی ۹۷ را ارائه کرد.

در بخش دیگری از این نشست سیدحسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر (هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران) گزارشی از مجموعه اقدامات و عملکرد این صندوق ارائه داد.

وی گفت: در سال ۹۷ این صندوق به عنوان سازمان خدماتی برای فرایندهایش گواهینامه ISO  را دریافت کرد. فرایندها در این صندوق برای کاربران و مخاطبان تسهیل شده و دیگر نیازی به فرایندهای سخت و طولانی گذشته نیست و اصحاب فرهنگ و هنر بر اساس یک فرایند منسجم و راحت می‌توانند درخواست‌های خود را ثبت و پیگیری کنند.

سیدزاده در بخش دیگری به فعالیت‌های واحد اعضای این صندوق اشاره کرد و افزود: در حوزه بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی در سال ۹۷ رشد چشمگیری داشته‌ایم و امسال نیز در این زمینه رشد داشته‌ایم.

وی در عین حال تصریح کرد: در سال ۹۷ تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ نفر را به بیمه تامین اجتماعی معرفی کردیم و در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در زمینه تعداد بیمه تکمیلی رشد داشتیم و یکی از اقدامات پرافتخار این دوره است زیرا پوشش‌های آن کمک کننده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه به طرح‌های بیمه‌ای این صندوق اشاره کرد و گفت: طرح‌های امید، آرامش و رفاه از جمله این طرح‌ها است و در طرح امید اهالی فرهنگ و هنر می‌توانند با ۶۰ هزار تومان خود را بیمه کنند، در طرح آرامش با ۳۵۰هزار تومان و با طرح رفاه با ۶۱۰ هزار تومان می‌توانند بیمه شوند.

وی در عین حال تاکید کرد: طرح رفاه با اینکه بیشترین هزینه دریافتی برای بیمه شدن را داشته ولی بیشترین استقبال را هم داشته است و این نشان می‌دهد که باید در سیاست‌های یارانه‌ای خود تجدید نظر کنیم.

سیدزاده با اشاره به سامانه این صندوق ادامه داد: این سامانه به صورت آنلاین است و ۹۶ درصد به صورت آنلاین در آن ثبت نام کرده‌اند و تنها ۴ درصد به صورت حضوری تشکیل پرونده داده‌اند.

وی در ادامه به طرح تکریم مستمری اشاره کرد و گفت: در سال ۹۷ پرداختی طرح تکریمی نسبت به گذشته ۴ برابر شده و از ۲۰۰ هزار تومان به ۸۰۰ هزار تومان رسیده و طرح مستمری از ۱۵۰ هزار تومان به ۲۵۰ هزار تومان رسیده است.

سیدزاده با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه نسبت به سال گذشته بیش از ۳ برابر شده است، افزود: در سال ۹۷ تسهیلات کارآفرینی داشتیم. به بیش از ۳۵ فیلم تسهیلات ارائه کردیم و در ازای این تسهیلات وثیقه ملک دریافت کردیم و این اتفاق برای اولین بار است که صورت گرفته است.

وی افزود: طرح‌های پروانه، پایش و سایه نیز از دیگر اقدامات این صندوق است. در طرح پروانه معرفی هنرمندان و عرضه آثار آنها در فضای مجازی صورت می‌گیرد و فرصتی برای بازار کار آثار هنرمندان است. طرح پایش هم سامانه‌ای است که از طریق آن تمام آثاری که در فضای مجازی بدون حق کپی رایت پخش می‌شود، رصد می‌شود و به صاحب اثر اطلاع داده می‌شود.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پایان به طرح هم‌رسانی اشاره کرد و گفت: در این طرح که با هدف مسوولیت اجتماعی صندوق صورت گرفته دیدارها و گفتگوهایی در سفرهای استانی با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه داشته‌ایم. در سال گذشته ۶ سفر به استان‌های اصفهان، کرمانشاه، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و آذربایجان غربی داشته‌ایم.

وی در عین حال تصریح کرد: سال گذشته در این سفرها بیش از ۲هزار نفر از هنرمندان گمنام را به صورت چهره به چهره دیده‌ایم و اگر این طرح ادامه یاید به زودی تبدیل به یک مطالبه واقعی می‌شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای