شناسه خبر : 7711

عضو انجمن دندانپزشکان ایران علت گران بودن خدمات دندانپزشکی را ضعف پوشش بیمه‌ای عنوان کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از میزان، آرش زاهدی گلپایگانی عضو انجمن دندانپزشکان ایران با بیان اینکه انجام خدمات درمانی از جمله دندانپزشکی در ایران به نسبت کشور‌های مختلف دنیا ارزان است، گفت: عدم پوشش بیمه‌ای هزینه‌های درمانی در حوزه دندانپزشکی را برای مردم گران کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ارایه ارز دولتی محدود برای تامین موارد مورد نیاز دندانپزشکی هزینه‌های این حوزه را افزایش داده است، افزود: با توجه به خرید گران مواد مورد نیاز افزایش هزینه‌ها رخ داده است.

زاهدی گلپایگانی با اشاره به بازار داغ توریست درمانی در کشور، تصریح کرد: با توجه به ارزان بودن هزینه‌های درمانی و وجود پزشکان حاذق بسیاری از افراد از کشور‌های مختلف به ایران سفر می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای کمک به بحث درمان مردم با توجه به شرایط اقتصادی کشور بیمه‌ها باید مسئولیت‌های خود را انجام دهند، گفت: ناکارآمدی صنعت بیمه و فرار از مسئولیت‌ها خدمات دندانپزشکی را برای مردم گران کرده است.

عضو انجمن دندانپزشکان ایران یادآور شد: در همه جای دنیا بیمه‌ها بیش از نیمی از هزینه‌های درمانی را تحت پوشش قرار می‌دهند از این رو لازم است صنعت بیمه در ایران نیز فعال‌تر باشد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای