شناسه خبر : 7531

سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تلاش شبانه روزی برای ساماندهی بیمه هنرمندان صنایع دستی گفت.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی اصغر مونسان سرپرست وزارت میراث فرهنگی، درباره وضعیت بیمه هنرمندان صنایع دستی گفت: بنده دو سال به صورت شبانه روزی موضوع بیمه هنرمندان صنایع دستی را در جهت ایجاد بودجه پیگیری کردم. بودجه اندکی را هم در سال گذشته در جهت بیمه شدن بخشی از هنرمندان به صورت سهمیه شده تأمین کردیم.

وی افزود: من به عنوان سرپرست صنایع دستی و بر اساس علاقه شخصی، به صورت ویژه حمایت زیادی را از هنرمندان صنایع دستی کشور انجام می‌دهم.

سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تصریح کرد: به دلیل اشتغالزایی زیاد صنایع دستی و فعالیت زنان سرپرست خانوار در این حوزه، منفعت حاصل از انجام این کار به صورت مستقیم به خانواده‌های محروم می‌رسد.

وی تأکید کرد: امید داریم با وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بتوانیم وظیفه خود را در جهت حمایت از هنرمندان صنایع دستی و ساماندهی بیمه آنها ارتقا بخشیم.

مونسان در پایان گفت: اخیراً هم بر اساس دستور رئیس جمهور در جهت بیمه شدن هنرمندان صنایع دستی، منتظر تحویل بودجه این امر برای رفع مشکل بیمه حدود ۵ هزار تن از هنرمندان صنایع دستی کشور هستیم.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای