شناسه خبر : 7478

قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی گفت: براساس ماده ۹۵ قانون تأمین اجتماعی اگر فردی قبل از خدمت سربازی بیمه باشد و بعد از خدمت هم بیمه شود،بدون پرداخت وجهی مدت زمان خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه اضافه می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، محمد حسن زدا قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی در مورد نحوه احتساب مدت زمان خدمت سربازی به عنوان سوابق بیمه‌ای و شرایط آن اظهار داشت: براساس ماده 95 قانون تأمین اجتماعی اگر فردی قبل از خدمت سربازی بیمه باشد و بعد از خدمت سربازی هم بیمه شود، این فاصله طول خدمت سربازی به صورت رایگان برایش محاسبه می‌شود و نیاز به پرداخت وجهی ندارد.

وی ادامه داد: کسانی که این شرایط را ندارند؛ یعنی قبل از خدمت سربازی بیمه نبودند و بعد از سال 85 بیمه شدند، با مراجعه به شعب بیمه تامین اجتماعی و درخواست بیمه خدمت سربازی می‌توانند با پرداخت وجهی این بیمه را به سنوات خود اضافه کند.

زدا بیان داشت: شعب تامین اجتماعی با بررسی حقوق و مزایای دو سال آخر بیمه‌شده و با اخذ 7 درصد ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌از میانگین حقوق و مزایا ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نسبت به برقراری بیمه خدمت سربازی اقدام می‌کنند.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی گفت: خرید خدمت سربازی تقسیط 12 ماهه نیز دارد و میزان مبلغ هر فرد با توجه به پایه حقوق و میانگین دو سال آخر متفاوت است.

وی در خصوص بیمه شدن دانشجویان نیز گفت: دانشجویان نیز می‌توانند با مراجعه به شعب تامین اجتماعی نسبت به برقراری بیمه خود اقدام کنند و از حقوق بازنشستگی نیز استفاده کنند.

زدا افزود: سه مدل به دانشجویان پیشنهاد می‌شود که بیمه 12 درصد است که ارزان‌ترین محسوب می‌شود و شامل فقط بازنشستگی است، بیمه 14 درصد است که شامل بازنشتسگی و فوت می‌شود و همین‌طور بیمه 18 درصد است که شامل بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی می‌شود.

 • نعمت

  آیاکسیکه قبل ازخدمت سربازی بیمه تامین اجتماعی بوده نیازاست به شعبه مراجعه کندیااتوماتیک جزسابقه لحاظ میشود ممنون اگرراهنمایی کنیید

 • پ

  قیمت خرید بیمه سربازی که سال ۶۳ خدمت کرده چقدر است

 • یاران انقلاب

  ضمن عرض سلام ادب واحترام وقبولی طاعات و عبادات شما بزرگواران از درگاه حق تعالی سوالی بدین مضمون خدمت شما سروران گرامی دارم که چنانچه فرد شاغلی که خدمت سربازی انجام داده است وبا احتساب خدمت سربازی سی سال تمام شده چون حق بیمه ای بابت دوسال خدمت سربازی به تامین اجتماعی پرداخت نکرده دراین صورت قصد ندارد بیمه دوسال خدمت راپرداخت نماید و دوسال دیگر در سازمان بماند سوال اصلی اینجاست که با دوسال خدمت در سازمان آیا باید هزینه ای بابت این دوسال خدمت به تامین اجتماعی به عنوان مابه التفاوت بیمه پرداخت نماید چون کارگزینی چنین ایرادی از بنده گرفته است .سپاسگزارم پاسخ را مرقوم

 • ناشناس

  ایا کارفرما میتواند سابقه خدمت سربازی را برای بازنشستگی اجباری کند

ارسال نظر

خدمات بیمه ای