شناسه خبر : 7369

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا با بیان اینکه امسال روادید اربعین از دهم محرم تا سی‌ام صفر حذف خواهد شد، به زائران توصیه کرد که بدون بیمه نامه وارد کشور عراق نشوند.

به گزارش چابک آنلاین، میرمسعود حسینیان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران گفت: براساس توافقات انجام شده بین معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و معاون امنیتی وزیر کشور عراق، صدور روادید برای ایام اربعین از تاریخ دهم محرم تا سی ام صفر حذف شد.

او افزود: با توجه به اینکه برای ایام اربعین صدور روادید حذف شده است، زائران باید حتما با داشتن برگه بیمه نامه از مرز عبور کنند.بنابراین روادید تا پیش از ایام اربعین به قوت خود باقی است.

حسینیان یادآور شد: چندین سال است پیگیر لغو روادید هستیم، اما مسئولان عراقی به هر دلیلی ممانعت می کنند و در حال حاضر هم گفته اند که روادید لغو نشود، اما به صورت رایگان باشد. لغو روادید برای ایام اربعین یک طرفه از سوی عراقی ها صورت گرفته است و برای زائران و مسافران عراقی قرار شده در زمانی مانند ماه رمضان که تعداد سفر آنان به ایران افزایش می یابد، روادید کشور ما نیز حذف شود.

او ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک روادید کاملا حذف شود و زائران بتوانند به راحتی و در امنیت کامل به سفر زیارتی عتبات عالیات مشرف شوند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا، بر رعایت قوانین و شرایط کشور عراق، تعامل هرچه بهتر با میزبان و دقت در نگهداری وسایل شخصی زائران تأکید کرد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای