شناسه خبر : 6364

آیین معارفه عضو جدید هیات مدیره شرکت سهامی بیمه ایران با حضور آقایان دکتر معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی، پورکیانی رییس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و معاونان مدیرعامل بیمه ایران برگزار شد.

به گزارش چابک‌آنلاین، دکتر عباس معمار نژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی در آیین معارفه «محمد رضایی» به عنوان عضو جدید هیات مدیره بیمه ایران، در سخنانی با تاکید بر اهمیت و مزیت های قدمت 84 ساله بیمه ایران اظهار کرد: بیمه ایران، سال قبل 14 هزار میلیارد تومان حق بیمه تولید کرد که 33 درصد حق بیمه تولیدی صنعت بیمه کشور است و 42 درصد خسارت پرداختی کل صنعت بیمه کشور را بر عهده داشته که همین دو شاخص حکایت از راهبری بیمه ایران در بازار بیمه کشور دارد.

دکتر معمار نژاد افزود: شاخص های آماری دیگر بیمه ایران مثل رشد 31 درصدی حق بیمه در سال 97 نسبت به سال قبل از آن، افزایش فقط 3 درصدی خسارت های پرداختی در همین مدت و درعین حال کاهش 14 درصدی نسبت خسارت در این شرکت همه و همه نشان می دهد مسیر عملیاتی بیمه ایران مسیر مناسبی است که باید همچنان ادامه یابد و نباید به شرایط موجود اکتفا کرد.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در صنعت بیمه نیاز به دانش جدید داریم و بیمه ایران به عنوان راهبر صنعت بیمه و تنها شرکت دولتی می بایست نقش دانش آفرینی هم ایفا کند، اضافه کرد: بیمه ایران به عنوان راهبر باید مدل های جدید به صنعت بیمه کشور معرفی کند.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه در نظام بنگاه داری نوین امروزین اصول حاکمیت شرکتی مبنا و اساس فعالیت هاست، گفت: اجرای اصل حاکمیت شرکتی در شرکت های بیمه به هیچ وجه نمی بایست به معنای محدود کردن جایگاه رییس هیات مدیره و مدیرعامل قلمداد شود، چرا که اجرای این اصل هم بهره وری و کارایی را در شرکت  افزایش می دهد و هم استراتژی قوی تری دارد؛ به هر حال پروسه ای دارد که می بایست از طریق تشکیل کمیته های تخصصی طی شود و در هر صورت کلیه امور شرکت با مدیر عامل است و هیأت مدیره هم در سیاستگزاری‌های کلان شرکت ایفاء نقش می کنند.

دکتر معمار نژاد در ادامه گفت: امروزه در صنعت مالی که بخشی از آن هم بیمه است با مفهومی روبرو هستیم به نام اکو سیستم  که مجموعه ای از اجزاء و ذی نفعان است که در فرایند تعامل متقابل در راستای یک هدف واحد پیش می روند. در صنعت بیمه ذی نفعان مختلف هستنداز جمله شرکت بیمه با اجزاء آن، بیمه گزاران با انواع مطالبات ، رگولاتوری صنعت بیمه که با بیمه مرکزی است، قوانین و مقررات مجلس و دولت و بازیگران جدید نظیر فین تک ها و اینشورتک ها و فعالان فضای دیجیتال.

معاون وزیر اقتصاد همچنین با اشاره به اینکه در آینده نزدیک نقش کارگزاران و نمایندگان بیمه تغییر می کند، اضافه کرد: کارگزاران و نمایندگان بیمه دیگر فقط صرفا فروشنده بیمه نامه نخواهند بود و باید به سمت ارائه خدمات مشاوره ای به بیمه گزاران و حتی بیمه گران حرکت کنند و بیمه ایران به عنوان راهبر صنعت باید آموزش های لازم برای ورود به این مرحله را آغاز کند تا کارگزاران و نمایندگان شبکه فروش در این زمینه با قدرت نقش آفرینی کنند.

آقای پورکیانی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه ایران هم در ابتدای این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و خیرمقدم به معاون محترم وزیر، از حسن انتخاب وزارت امور اقتصادی و دارایی در معرفی آقای رضایی که از مدیران با سابقه و فنی بیمه ایران بوده اند، تجلیل کرد.

مدیرعامل بیمه ایران همچنین گزارش مختصری از وضعیت بیمه ایران ارائه و ابراز امیدواری کرد با حضور آقای رضایی در هیأت مدیره بیمه ایران، روند رو به جلوی شرکت، تسریع شده و اقدامات مناسبتری در جهت ارتقاء جایگاه بیمه ایران و خدمت به بیمه گزاران انجام شود.

- آقای رضایی، عضو جدید هیأت مدیره بیمه ایران نیز ضمن گرامیداشت ایام ماه مبارک رمضان، از حسن اعتماد وزارت امور اقتصادی و دارایی به ایشان، قدردانی کرد و در توضیحاتی ، برنامه های مهم مورد نظر خود در جهت تقویت تصمیم سازی در بیمه ایران بویژه بر مبنای تاکیدات وزیر محترم وزارت امور اقتصادی و دارایی در حکم انتصاب خود را اعلام کرد.

- همچنین اعضای هیأت مدیره آقایان باغ ابریشمی، مبرقعی و کاظمی نیز ضمن تبریک انتصاب آقای رضایی، نکاتی را درخصوص اهمیت فعالیت در بیمه ایران و محورهای مرتبط با آن بیان کردند.

گفتنی است، طی حکمی از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی، محمد رضایی به عنوان عضو هیات مدیره شرکت سهامی بیمه ایران منصوب شد. آقای رضایی از مدیران با سابقه صنعت بیمه و شرکت سهامی بیمه ایران است که رده های متعدد مدیریتی را در این صنعت طی کرده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای