شناسه خبر : 6051

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت یکی از برنامه‌های بیمه سلامت را رسیدگی الکترونیک به اسناد بخش بستری بیمارستان‌های دولتی دانست و گفت: این طرح اکنون در ۶۰بیمارستان آغاز شده است و تا پایان سال در ۵۰۰بیمارستان دیگر اجرا می‌شود.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از ایرنا، طاهر موهبتی روز شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: بر اساس این طرح برای ارائه خدمات در بیمارستان ها نیاز به دفترچه بیمه نیست و با ثبت کد ملی بیمار در سامانه روند اقدامات درمانی نیز انجام می شود. 
وی اظهار داشت: اکنون 65 درصد جمعیت خراسان جنوبی زیر پوشش بیمه سلامت هستند که از میانگین کشوری بالاتر است چون هر مکانی اشتغال بالاتر باشد بیمه تامین اجتماعی بیشتر است اما در این استان به دلیل پایین بودن نرخ اشتغال اکثر مردم از خدمات بیمه سلامت برخوردار هستند. 
وی جمعیت زیر پوشش بیمه سلامت را 40 میلیون نفر در کشور اعلام کرد و گفت: از این تعداد 22 میلیون نفر صندوق بیمه روستایی، صندوق کارکنان دولت پنج میلیون و 600هزار نفر، سایر اقشار بیش از 600 هزار نفر و بیمه سلامت ایرانیان 11 میلیون نفر از خدمات استفاده می کنند. 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: هر یک میلیون نفر جمعیت بیمه شده برای دولت 580 میلیارد تومان هزینه دارد و سال هاست در دولت های مختلف به این موضوع توجه شده است. 
وی بیان کرد: در کشور بیمه سلامت ایرانیان افرادی بودند که بیمه پرداز بودند اما وقتی بیمه رایگان شکل گرفت چهار میلیون و 296 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت شدند و یکی از مشکلات کشور این بود که جمعیت بیمه ایرانیان از پنج میلیون نفر به 11 میلیون نفر افزایش یافت. 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت عنوان کرد: اکنون به سمتی حرکت می کنیم که بیمه رایگان افرادی که متمکن بوده و توان مالی بالایی دارند حذف می شود. 
وی یادآور شد: سالانه 200 میلیون بار، افراد زیر پوشش بیمه سلامت به مراکز ارایه خدمات مراجعه می کنند که 50 درصد در بستری و مابقی در بخش سرپایی است. 
موهبتی ادامه داد: در بخش سرپایی 70 درصد هزینه ها و در بستری 90 درصد هزینه ها توسط سازمان بیمه سلامت پرداخت می شود. 
وی یکی از چالش های بیمه سلامت را هم پوشانی بیمه ها دانست و گفت: جمعیت کشور در حال حاضر 80 میلیون نفر است در حالیکه هفت میلیون نفر فاقد هرگونه بیمه ای هستند اما کماکان 80 میلیون دفترچه بیمه داریم. 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه اکنون حدود پنج تا 6 میلیون هم پوشانی بیمه در کشور داریم اضافه کرد: از این تعداد چهار میلیون و 800 هزار نفر بین بیمه سلامت و تامین اجتماعی بود که تاکنون 2 میلیون هم پوشانی حذف شده است. 
وی افزود: در حوزه نیروهای مسلح نیز 200 هزار مورد هم پوشانی بود که تاکنون 50 درصد آن رفع شده است و اکنون به دنبال ایجاد پایگاه جمعیت بیمه شدگان کشور هستیم.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای