شناسه خبر : 603

سرپرست صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان:

محمد خرم گفت: تأسیس کارگزار بیمه از برنامه‌های ویژه این صندوق است که برای اخذ مجوز آن مکاتبه لازم با بیمه مرکزی انجام شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، محمد خرم در رابطه با تأسیس کارگزاری بیمه ویژه اهالی ورزش، اقداماتی که برای راه اندازی آن انجام شده و همچنین خدمات قابل ارائه از سوی آن توضیح داد.

وی با تأکید بر اینکه جای شرکتی بیمه ای برای قهرمانان و مربیان آنها در جامعه ورزش خالی بود، یادآور شد: از همین رو راه اندازی چنین شرکتی را به عنوان یکی از برنامه های اصلی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش در دستور کار قرار دادیم تا بتوانیم از این طریق خدمات بیمه ای کاملی را به ورزشی ها ارائه دهیم.

مکاتبه با بیمه مرکزی برای اخذ مجوز شرکت بیمه ورزشی ها
خرم با بیان اینکه برای تأسیس شرکت بیمه ویژه ورزشی ها، مکاتبات لازم با بیمه مرکزی انجام شده است خاطرنشان کرد: موافقت اولیه در این زمینه صورت گرفته و بر همین اساس ما هم در صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش، اقدامات اولیه را برای فعالیت چنین شرکتی انجام داده ایم.

ارائه تمام خدمات بیمه ای به اهالی ورزش
سرپرست صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش در مورد خدماتی که از طرف شرکت مورد نظر به جامعه ورزش ارائه خواهد شد اینگونه توضیح داد: تمام خدماتی که یک شرکت بیمه به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد از طرف این کارگزاری که صرفاً برای ورزشی ها تأسیس خواهد شد، ارائه می شود. بنابراین بیمه تکمیلی، بیمه درمان، بیمه مسافرتی، بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه حوادث و آتش سوزی و... و. از جمله خدماتی است که توسط این شرکت ارائه می شود.

به گفته این مقام مسئول، کارگزاری بیمه ورزشی ها بعد از طی کردن مراحل قانونی و کسب امتیاز لازم از بیمه مرکزی، به طور رسمی کار خود را آغاز می کند.

سودِ خدمات بیمه صرف جامعه ورزشکاران و پیشکسوتان می شود
خرم در پاسخ به این پرسش که «راه اندازی چنین شرکتی علاوه بر پوشش بیمه ای اهالی ورزش، چه عوایدی برای جامعه ورزش خواهد داشت؟» یادآور شد: آنچه مسلم است گردش مالی در حوزه بیمه رقم بالایی  را ایجاد می کند. با توجه به اعزام های قابل توجهی که از طرف فدراسیون ها، هیات ها و حتی باشگاه های خصوصی برای مسابقات مختلف در سطوح متفاوت انجام می شود و لزوم بیمه ورزشکاران اعزامی به این رقابت ها، وجود چنین شرکتی می تواند باعث سوددهی زیاد برای صندوق شود که قاعدتاً این صندوق هم با توجه به مسئولیتی که دارد این سود را برای خدمات به خود قهرمانان و پیشکسوتان ارائه خواهد کرد.

«بخشی از فعالیت فدراسیون پزشکی – ورزشی نیز در زمینه بیمه ورزشکاران است، آیا این برنامه ای که شما در دستور کار دارید خللی در این بخش از فعالیت این فدراسیون ایجاد نمی کند»

وی در پاسخ به این پرسش گفت: کارت بیمه ای که از طرف فدراسیون پزشکی – ورزشی به ورزشکاران ارائه می شود صرفاً برای یک مسابقه خاص است و بنابراین دوره محدودی را شامل می شود اما بیمه ای که از طرف صندوق حمایت از قهرمانان ارائه خواهد شد سطح وسیع تری از خدمات را شامل می شود.

تخفیف صد درصدی بیمه برای ۱۰۰ ورزشکار
سرپرست صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش همچنین در مورد هزینه ای که باید بابت بیمه ویژه این صندوق پرداخت شود، اظهار داشت: در این زمینه با یک شرکت بیمه ای قرار داد داریم و براساس مذاکرات صورت گرفته، رقمی را در نظر گرفته ایم. البته این رقم برای همه یکسان نیست منظور این است که  ورزشکاران، مربیانشان و یا دیگر ورزش هایی که برای برخورداری از خدمات بیمه به صندوق مراجعه می کنند می توانند براساس شرایط و موقعیتی که دارند از تخفیف برخوردار شوند چه بسا برای برخی از آنها تخفیف ۱۰۰ درصدی لحاظ شود.

خرم در این زمینه توضیح بیشتری داد و گفت: براساس بررسی های صورت گرفته در مورد وضعیت ورزشکاران، ۱۰۰ نفر از آنها براساس شرایطی که دارند از تخفیف ۱۰۰ درصدی صندوق حمایت از قهرمانان برای بیمه برخوردار خواهند شد.

مکاتبه باسرخابی ها و استقبال آنها 
وی در بخش دیگری گفت: در رابطه با شرکت بیمه ای ورزشی و خدمات آن، مکاتباتی با باشگاه پرسپولیس و استقلال داشته ایم. اتفاقاً این موضوع با استقبال مسئولین این دو باشگاه همراه بوده است. حتی مدیریت باشگاه پرسپولیس اعلام آمادگی کرد تا در اولین فرصت برای بهره مندی از خدمات بیمه ای صندوق اقدام کند.

سرپرست صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکوستان ورزش در پایان خاطرنشان کرد: درخواست خود را برای مجموعه فعالیت ها به بیمه مرکزی اعلام کرده ایم. منتظر مجوز رسمی هستیم تا براساس آن، فعالیت های خود را به صورت رسمی پیگیری کنیم. البته در حال حاضر صندوق با یک شرکت بیمه ای معتبر همکاری دارد اما بعد از ثبت کارگزار فعالیت هایمان را در آن دنبال می کنیم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای