شناسه خبر : 6011

مدیر کل مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهران گفت: حدود ۹۱میلیون تومان بابت جبران حوادث درمانی در قالب بیمه حوادث دانشجویی در سال تحصیلی جاری به دانشجویان پرداخت شد.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از ایرنا، یوسف مقدس تبریزی اظهار کرد: بر اساس گزارش 6 ماهه شرکت بیمه، از مهر تا پایان اسفند سال 97، حدود 58 پرونده خسارت برای دانشجویان داشتیم که از این تعداد 37 پرونده به صورت کامل خسارت به دانشجویان پرداخت شده و 9 پرونده در حال بررسی است. همچنین 12 پرونده نیز دارای نقص مدرک بودند.
وی افزود: در بیمه‌های حوادث دانشجویی همه حوادثی که برای دانشجو در محیط دانشگاه یا حتی خارج از دانشگاه در مدت دوران تحصیل رخ می‌دهد، تحت پوشش قرار می‌گیرد.
مدیرکل مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهران یادآورشد: قرارداد بیمه حوادث دانشجویی همزمان با آغاز سال تحصیلی از مهرماه شروع و تا پایان شهریور ماه سال بعد منعقد می‌شود و دانشجویان با ارائه مدارک هزینه‌های درمانی از این سقف حمایتی بیمه حوادث دانشجویی بهره‌مند می‌شوند.
به گفته مقدس تبریزی، در این قرارداد برای هزینه‌های پزشکی تا سقف پنج میلیون تومان و برای موارد نقص عضو یا ضایعه منجر به فوت تا 25 میلیون تومان به دانشجویان تمامی پردیس‌ها و دانشکده‌ها و دوره‌های روزانه و نوبت دوم دانشگاه تهران تعلق می‌گیرد.
مدیر کل مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهران در ادامه تاکید کرد: با توجه به فرصت پنج ماهه باقیمانده از قرارداد بیمه امسال، اگر دانشجویان مدارکی بابت هزینه پزشکی منوط به حادثه دارند که هنوز ارائه نداده‌اند، می‌توانند با ارائه مدارک خود به نماینده بیمه مستقر در مرکز بهداشت دانشگاه تهران از مزایای بیمه بهره‌مند شوند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای