شناسه خبر : 5122

مدیرکل بیمه سلامت فارس گفت: براساس آمارها مطالبات امسال تمامی مراکز درمانی و پاراکلینیکی دولتی و خصوصی به بیمه سلامت به کمتر از ۳ ماه رسیده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم ، فرهاد لطفی ، با تاکید بر اینکه امروز درصد قابل توجهی از مطالبات مراکز درمانی وپزشکان از سوی سازمان بیمه سلامت ایران پرداخت شده است اظهار داشت: روز گذشته با اعتباری بالغ بر 117 میلیاردتومان، 95 درصد مبلغ مطالبات مراکز درمانی در استان پرداخت شد و در تلاش هستیم به زودی مطالبات آذرماه امسال نیز پرداخت شود.

مدیرکل بیمه سلامت فارس با بیان اینکه برای انعقاد قرارداد با بیمارستان‌های خصوصی از سوی نظام پزشکی مذاکراتی انجام شده  افزود: برای انعقاد مجدد قرارداد و ارائه خدمت از سوی بیمارستان‌های خصوصی  هیچ بهانه‌ای وجود ندارد زیرا تمامی مطالبات سال گذشته آنان پرداخت شده  و امروز بیمه سلامت این آمادگی را دارد مانند گذشته ارائه خدمات به بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت از سوی بیمارستان‌های خصوصی از سر گرفته شود.

لطفی با اشاره به وضعیت پرداختی به پزشکان خانواده شهری و روستایی استان گفت : با تخصیص اعتباری جدید از سوی سازمان، مطالبات این دو گروه در حال پرداخت است و طبق تفاهم‌نامه سال جاری تا مهرماه مطالبات بیمارستان‌های دولتی دانشگاهی را تسویه کردیم و 70 درصد نیز به صورت علی‌الحساب در مهر و آبان ماه پرداخت شده است.

وی درباره جمعیت تحت پوشش بیماران خاص این سازمان افزود: بیماران خاص از جمله دیالیز، هموفیلی، پیوند کلیه، ام اس و تالاسمی بیش از 6 هزار و 500 نفر در استان هستند که از طریق بیمه سلامت خدمات دارویی و درمانی دریافت می‌کنند.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای