شناسه خبر : 5022

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اختصاص ارز دولتی برای داروهای بیماران خاص، گفت: برای جلوگیری از قاچاق معکوس این داروها و ایجاد کمبود، داروهای این بیماران به صورت سهمیه‌ای عرضه می شود.

به گزارش چابک آنلاین ، مهدی پیرصالحی با اشاره به اینکه وضعیت دارویی کشور در شرایط نسبتا مناسبی قرار دارد، گفت: در حال حاضر تعداد کمبودها به حدود 22 قلم می‌رسد و وضعیت دارو در شرایط خوب قرار دارد.

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در حال حاضر، واردات دارو و تجهیزات با ارز 4200 تومانی صورت می‌گیرد، بر همین اساس نگرانی‌هایی برای قاچاق معکوس این داروها وجود دارد که با تدابیر اندیشیده شده به منظور جلوگیری از سوء استفاده ها، داروهای بیماران خاص همچون فرآورده‌های پلاسمایی ماهانه و به صورت سهمیه‌ای و براساس بیماران به استان‌ها اختصاص می یابد.
 
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه میزان گردش مالی دارویی کشور در سال حدود 24 هزار میلیارد تومان است، افزود: 10 هزار میلیارد از این میزان، مجموع پرداختی بیمه‌ها و سازمان، 10 هزار میلیارد آن پرداختی از جیب مردم و 4 هزار میلیارد آن بلاتکلیف است و در صورتی که تعیین تکلیف نشوند، به صورت بدهی برای سال‌های بعد روی هم انباشته می‌شوند که باید برای آن چاره اندیشی کرد، البته در حال پیگیری این موضوع هستیم.

 

 

  • هموطن

    بابا هر دارویی میریم بگیریم که شامل بیمه نمیشه . بیمه تامین اجتماعی هم که فاجعه اس چیزی رو شامل نمیشه

ارسال نظر

خدمات بیمه ای