شناسه خبر : 4635

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ثبت نام بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش استان در سامانه یکپارچه سلامت خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما  ، ابراهیم شکیبا گفت: هر فردی که به مراکز بهداشت مراجعه می‌کند به طور متوسط 15  خدمت دریافت می‌کند که این خدمات در کلیه مراکز شهری و روستایی، خانه بهداشت و پایگاه‌های سلامت تحت پوشش استان انجام می‌گیرد.

وی یکی از اقدامات مهم معاونت بهداشتی را تشکیل پرونده الکترونیک سلامت جهت اعضای خانوار‌های ساکن در استان کرمانشاه دانست و افزود: پرونده الکترونیک سلامت، نسخه دیجیتال پرونده‌های کاغذی است که سوابق درمانی و بهداشتی مردم را از زمان تولد تا مرگ ثبت می‌کنند و سوابق پزشکی و درمانی از جمله تشخیص‌ها، داروها، تاریخ مراجعه به پزشک، حساسیت‌ها و آلرژی‌ها، نتایج آزمایش‌های پزشکی و ... جزو مواردی هستند که در این پرونده ثبت می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهروندمدار بودن، حفظ امنیت و محرمانه بودن اطلاعات سلامت، دسترسی شهروندان به پرونده الکترونیک سلامت خود، یکپارچه‌سازی اطلاعات سلامت، ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی و کیفیت سلامت و توزیع عادلانه منابع سلامت را از جمله رویکرد‌های کلان این طرح برشمرد.

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای