شناسه خبر : 2857

رئیس گروه ارزیابی و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران، راه‌های ثبت شکایات بیمه شدگان و همچنین شرکای کاری این سازمان را تشریح کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل ازایسنا، سیروس سالمی با اشاره به اینکه راه‌های مختلف و متفاوتی برای ثبت و رسیدگی به شکایات بیمه شدگان و همچنین شرکای کاری از جمله مراکز تشخیصی درمانی و دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت وجود دارد گفت: فارغ از شیوه ثبت شکایات، رسیدگی و پیگیری آنها، طبق روش اجرایی رسیدگی به شکایات دارای یک فرآیند خاص و یکسان در ادارات کل استانی و ستاد مرکزی است.

وی سامانه ثبت شکایات سامد(سامانه ارتباط مردم با دولت) را یکی از راه‌های ثبت شکایات عنوان و تصریح کرد: پس از ثبت شکایات توسط مردم در این سامانه، در استان‌ها از طریق استانداری‌ها و در ستاد نیز از طریق ریاست جمهوری شکایت به کارتابل سازمان بیمه سلامت در استان‌ها و ستاد ارسال می‌شود و مسئولین رسیدگی به شکایت در استان‌ها و همچنین واحد پاسخگویی به شکایات در ستاد، شکایت مطرح شده را به جریان انداخته و پس از پیگیری‌های لازم مجددا جواب شکایت ثبت شده را در همان سامانه بارگزاری کرده و از طریق همان سامانه به مردم اطلاع رسانی می‌شود.

سالمی همچنین به سامانه ثبت شکایات سازمان بازرسی کل کشور اشاره کرد و گفت: علاوه بر اینکه همکاران سازمان بازرسی در ادارات مختلف مستقر هستند، سامانه‌ای نیز جهت پیگیری و رسیدگی به شکایات در اختیار مردم قرار داده‌اند که شکایات خود را در این سامانه ثبت و پیگیری کنند که شیوه رسیدگی و پاسخ‌دهی مشابه سامانه سامد است.

وی در خصوص سامانه پاسخگویی 1666 نیز توضیحاتی ارائه داد و افزود: مردم از طریق شماره‌گیری 1666 شکایات خود را به صورت تلفنی بیان کرده و کاربر پاسخگو شکایات را در پورتال مخصوصی ثبت و جهت پیگیری به کارتابل رسیدگی به  شکایات ارجاع می‌دهد. پس از این مراحل مسئول رسیدگی به شکایات نیز طبق روش اجرایی پاسخگویی به شکایات وظیفه رسیدگی و پیگیری آن را را به عهده دارد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، سالمی به شکایات ثبت شده از طریق سیستم دبیرخانه نیز اشاره کرد و گفت: این شکایات یا به صورت مراجعه مستقیم ارباب رجوع به ادارات کل استانی و ستاد مرکزی یا از طریق نامه‌های ارسالی از سایر ارگان‌ها و نهادهای دولتی ثبت می‌شوند که مانند سایر روش‌های دیگر، مسئول رسیدگی به شکایات، مسئول رسیدگی وپیگیری و تهیه پاسخ برای شخص متشاکی یا مرجع پیگیر است.

رئیس گروه ارزیابی و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران در پایان سخنان خود تاکید کرد: در تمام مراحل توضیح داده شده مدت زمان رسیدگی و پاسخگویی به شکایت 12 روز کاری در نظر گرفته شده که همکاران استانی و ستاد موظف به رعایت آن هستند.

 • قدرت خسروی

  باسلام حدودچهارماه است دنبال گرفتن دفترچه بیمه سلامت برای فرزندم بنام ادیب خسروی هستم بابیست وهفت سال بیکار است دفترچه درمانی هم نداردمشکل قلبی هم ندارم خودم هم فرهنگی هستم توان دفترچه ازاد ندارم

 • امیر

  من بیمه سلامت داشتم الان قطع شده میگن باید ماهی 55700باید پول بدین

 • M

  سلام بیمه سلامت ما وقتش گذشته گفتن ماهی ۵۵۷۰۰باید نفری بدین

 • بارانا

  سلام تاریخ انتقضا دفترچه بیمه مان تمام شده میگن باید سیصدوپنجاه هزار تومن واریز کنی توان مالی نداریم چ کنیم

 • علیرضا

  اعتبار دفترچه ما تمام شده میکن باید 55700 بدید ما 4نفریم توان مالی اونجوری نداریم لطقا راهنمایی کنید

 • علی دهقان

  ما خانواده چهارنفری هستیم ک اعتبار 3تا از دفترچه ها چند روز گذشته و الان میگن باید هر نفر در هر ماه مبلغ 55700تومان پرداخت کنید لطفا راهنمایی کنید ما باید چکار کنیم

 • مهدی پارسای

  من سر پرست خانواده ۴ نفری هستم بیمه هم ندارم کارگر هستم از خدمات بیمه سلامت استفاده میکردم ولی اعتبار دفترچه تمام شده میگن باید سالانه برای هر نفر حدودا ۶۶۰۰۰۰۰ریال پرداخت کنیم یعنی معادل۲۶۴۰۰۰۰۰ریال در سال برای خانواده ۴نفره میباشد که از پرداخت آن ناتوانیم

 • نسرین

  سلام من شهریور پارسال عمل جراحی کردم که هزینش پنج میلیون تومن شد،تا الان با کلی پیگیری به من ندادن این هزینه رو،چکار باید بکنم؟ ممنونم

 • مرتضی

  سلام مرکز جراحی محدود حضرت فاطمه زهرا (س) واقع در شهرری ،
  من در این مرکز، جراحی با بستری انجام دادم و مدارک آماده هست ولی میگویند در سیستم تعریف نشده

ارسال نظر

خدمات بیمه ای