شناسه خبر : 18721

رییس صندوق بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: سال زراعی گذشته (اول مهر ۱۳۹۹ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰) ۵۳ هزار و ۷۶۶ گندم کار دیم این استان ۶۶۶ میلیارد ریال غرامت دریافت کردند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، علی حاج ملاعلی تبریزی روز دوشنبه  اظهار کرد: بیشترین تعداد و میزان غرامت از سوی شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی به ترتیب به کشاورزان شهرستان های میانه، چاراویماق و هشترود پرداخت شد.  

وی افزود: از محموع غرامت های پرداختی،  ۴۴هزار و ۷۶۲ فقره به مبلغ ۵۵۰میلیارد ریال مربوط به طرح جهش تولید در دیمزار و ۹ هزار فقره به مبلغ ۱۱۶ میلیارد ریال مربوط به سایر طرح های بیمه ای گندم دیم می باشد.

حاج ملاعلی تبریزی در مورد تداوم پرداختی های غرامت گفت: مبلغ واریزی فوق ۷۰ درصد غرامت برآورد شده در زیربخش محصولات زراعی بوده و بقیه آن به زودی پرداخت می شود.

رییس صندوق بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی درمورد پرداخت غرامت در بخش باغات، اظهار کرد: خسارت وارد شده در این بخش در دست بررسی و ارزیابی است که تا اواخر فصل پاییز پرداخت خواهد شد.

تبریزی از کشاورزان سراسر استان خواست جهت انعقاد قرارداد بیمه محصولات خود برای سال زراعی آینده به نمایندگی های بیمه مستقر در شهرستان ها مراجعه کنند.  

ارسال نظر

خدمات بیمه ای