شناسه خبر : 18700

رئیس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: عدم پوشش خدمات دندانپزشکی در قالب بسته بیمه پایه دندانپزشکی علیرغم مصوبه هئیت وزیران در تاریخ ۹۹/۹/۱ از سوی سازمانهای بیمه گر که تاکنون اقدام موثری از سویشان صورت نپذیرفته است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، صادقی رئیس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سوژه با عنوان «چرا کنترلی بر قیمت و کیفیت خدمات دندانپزشکی نیست؟» اظهار داشت: متاسفانه ارز دولتی تجهیزات ومواد دندانپزشکی از مهر ماه ۱۳۹۸ قطع شده است بنابراین درطول دو سال گذشته موجب شده قیمت مواد وکالاهای دندانپزشکی از ۵ تا ۱۰ برابر افزایش یابد که این مسئله فشار سنگینی را بر مراکز ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی وارد می نماید در نتیجه شاهد افزایش قیمت خدمات دندانپزشکی هستیم.

وی گفت: عدم پوشش خدمات دندانپزشکی در قالب بسته بیمه پایه دندانپزشکی علیرغم مصوبه هئیت وزیران در تاریخ  ۹۹/۹/۱ از سوی سازمانهای بیمه گر که تاکنون اقدام موثری از سویشان صورت نپذیرفته است از دیگر عوامل بروز این مشکلات است.

 رئیس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: عدم بازدارندگی قوانین موجود در حوزه برخورد با متخلفین که عملاً باعث شده افراد فاقد صلاحیت و غیر دندانپزشکی که به صورت زیر زمینی و غیر رسمی فعالیت دارند با ارائه خدمات بی کیفیت سبب آسیب رساندن به مراجعان و مردم می شوند.لازم بذکر است که از زمان تصویب قوانین وآیین نامه های فعلی بیش از 3 دهه میگذرد و نیازمند به روز رسانی از سوی مجلس محترم وهئیت وزیران دارد.

صادقی خاطرنشان کرد: درحال حاضر این امیدواری وجود دارد که با روی کار آمدن دولت سیزدهم و همراهی مجلس محترم و اقدامات  اساسی که در این حوزه صورت می پذیرد مردم عزیزمان شاهد تحولی نو و چشمگیر باشند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای