شناسه خبر : 18622

اختصاصی چابک آنلاین؛

با گذشت هفت ماه از ابتدای سال جاری و امکان جذب منابع از طریق بازار سرمایه و اعلام آمادگی مدیران اجرایی شرکت بیمه امید برای ورود به بازار سرمایه، سهامداران این شرکت از دادن پاسخی روشن برای ورود بیمه امید به بورس، طفره می روند.

چابک آنلاین، بهاره تاجر باشی، شهریورماه سالجاری، علی اکبر اکرامی، مدیرعامل شرکت بیمه امید، به چابک آنلاین، گفت که شرکت متبوع او آمادگی کامل برای ورود به بازار بورس را دارد و سهامداران باید برای این موضوع تصمیم نهایی را بگیرند زیرا با ورود به بازار بورس،سهام آنها در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

این اولین بار نیست که مدیر عامل شرکت بیمه امید برای ورود این شرکت  به بورس اعلام آمادگی می کند.

زیرا پیشتر در دو نوبت دیگر هم برای ورود شرکت بیمه امید به بازار سرمایه  اعلام آمادگی کرده بود که نخستین مرتبه آن مربوط به مهرماه سال 98 بوده است.!

واقعیت این است که با ورود این شرکت به تالار بورس، نه تنها قیمت سهم این شرکت مناسب خواهد شد بلکه این  شرکت می تواند به سرزمین اصلی  هم ورود کند.

سرمایه شرکت بیمه امید درحال حاضر 79 میلیارد تومان است و این شرکت درصدد ورود به سرزمین اصلی است.

بیمه امید  برای ورود به سرزمین اصلی باید  سرمایه خود را به 150 میلیارد تومان برساند.

از شرکت های بیمه دانا، البرز و آسیا به عنوان سهامداران اصلی شرکت بیمه امید یاد می شود.

بدون تردید، پذیرش شرکتها در بازار سرمایه، منجر به افزایش شفافیت، کارایی و همچنین بهبود عملکرد جاری شرکت ها خواهد شد.

یکی دیگر از مزایای بورسی شدن شرکت ها، امکان افزایش تامین اعتبار از بازارهای مالی اعم از داخلی و یا خارجی است.

درحال حاضر از بین 33 شرکت بیمه فعال در صنعت بیمه به جز دو موسسه بیمه متقابل (پی اند آی)و شرکت بیمه دولتی ایران، سهام 26 شرکت بیمه ای  فعال در صنعت بیمه در بازار سرمایه عرضه شده است.

در این بین سهام سه شرکت بیمه امید، آسماری و ایران معین، تا این لحظه در بورس عرضه نشده است.

یکی از دلایل عدم تمایل برخی شرکت ها برای ورود به بازار بورس و اوراق بهادار تنوع مالکیت است که سهامداران عمده تمایلی به تقسیم سود خود با سهامداران جدید ندارند.

باید دید که سهامداران شرکت بیمه امید در ماههای  باقی مانده سالجاری برای ورود به بازار سرمایه  تصمیم جدی خواهند گرفت و به ورود این شرکت به بازار سرمایه چراغ سبز نشان خواهند داد؟

ارسال نظر