شناسه خبر : 18377

خسارت به خانه‌های روستایی آسیب‌دیده در زلزله اخیر استان خوزستان و منطقه اندیکا پرداخت خواهد شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز، مدیرعامل بیمه برکت وابسته به بنیاد برکت ستاد اجرایی حضرت امام (ره) گفت: با توجه به زلزله اخیر در منطقه اندیکا، شرکت بیمه برکت وابسته به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با هماهنگی مسوولان امور روستایی استانداری خوزستان نسبت به بازدید از مناطق زلزله‌زده و شروع فرآیند کارشناسی و ارزیابی خسارت اقدام نموده است.

سید احمد طالبی  با اشاره به اقدامات و خدمات بیمه برکت در استان خوزستان افزود: بیمه برکت ضمن هماهنگی‌های لازم با استانداری خوزستان و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری، اقدام به صدور بیمه‌نامه برای ۱۵۰ هزار خانه روستایی کرده است.
وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه، ۱۵۰ هزار باب منزل مسکونی روستایی استان خوزستان تحت بیمه آتش‌سوزی و حوادث طبیعی قرار گرفته است.
طالبی خاطر نشان کرد: با حمایت بیمه برکت هر باب منزل روستایی در خوزستان تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال در قبال خطرات آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، زلزله، آتشفشان، طغیان آب رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی به مدت یک سال تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.
مدیرعامل بیمه برکت با تاکید بر بیمه آتش‌سوزی و حوادث خانه‌های روستایی در مناطق محروم کشور گفت: بیمه برکت با هدف توسعه فرهنگ بیمه‌ای در مناطق روستایی و کمتر برخوردار و ایجاد چتر حمایتی برای ساکنین آسیب‌پذیراین مناطق، اقدام به پوشش بیمه‌ای منازل روستایی استان‌های مختلف کشور از جمله خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و گلستان کرده است.
تا به امروز منازل یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار خانه روستایی تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی شامل سیل، زلزله، آتش‌سوزی و دیگر حوادث قرار گرفته است.

۱۱ هزار و ۵۰۰ روستا و ۲ میلیون و ۲۵ هزار خانوار تحت پوشش فعالیت‌ها و خدمات بیمه برکت در سراسر کشور قرار دارند

ارسال نظر

خدمات بیمه ای