شناسه خبر : 18033

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از آغاز برداشت گردو از ۹۵۰ هکتار اراضی باغی این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می شود امسال بالغ‌ بر ۲هزار تُن محصول گردو برداشت شود.

 به گزارش چابک آنلاین به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، حسین اردلانی اظهار داشت: برداشت گردو همزمان با آغاز برداشت سیب از مهرماه در دماوند آغاز می شود که عمده آن در مناطق باغی، حاشیه رودخانه تار، مناطق روستایی وسکاره و آردینه و باغات اطراف شهر به صورت پراکنده و سنتی است.

وی با بیان اینکه گردو در دماوند با توجه به شرایط آب و هوای از کیفیت، مرغوبیت و طعم مطلوبی برخوردار است، افزود: برداشت گردو در دماوند حدود ۱.۶ تُن در هکتار است که پیش بینی می شود امسال با وجود سرمازدگی برخی باغات، بین هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار تن برداشت گردو در سطح شهرستان داشته باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد باغات گردو شهرستان بیمه شده است و خسارت باغداران از طریق بیمه پرداخت می شود.

۴۰ تن سیب از باغ های دماوند برداشت می شود

مدیر جهادکشاورزی شهرستان دماوند گفت: در این شهرستان از حدود ۱۰ هکتار برداشت بین ۳۵ الی ۴۰ تُن تولید داریم.

وی با اشاره به اینکه سیب درختی شهرستان دماوند در سطح کشور و صادرات حرف اول را می‌زند، افزود: باغداران شهرستان دماوند به‌عنوان باغداران نمونه کشوری مطرح هستند.

اردلانی تصریح کرد: باغداری که دارای بیشترین امتیاز نمونه شدن، میزان تولید، انجام آزمایش آب و خاک و برگ، بیمه محصولات باغی، استفاده بهینه از نهاده‌های کشاورزی، هرس به موقع باغات مدیریت باغ را داشته باشد، جهت انجام کیل‌گیری معرفی می‌شود.  

شهرستان دماوند در شرق استان تهران واقع شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای