شناسه خبر : 18009

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت :بیش از ٢٢ محصول استراتژیک کشاورزی در چتر حمایتی بیمه قرار دارند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امان اله طوقی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت:  در سال زراعی جاری خرید تضمینی محصولات کشاورزی منوط به بیمه بودن محصولات شد.

وی  با اشاره به اعلام هشدار‌های هواشناسی مبنی بر کاهش نزولات جوی در پاییز امسال گفت: بیش از ٢٢ محصول استراتژیک کشاورزی در چتر حمایتی بیمه قرار دارند و ضروری است بانک کشاورزی با استقرار کارگزاران بیمه در شهرستان ها، کشاورزان را در بیمه نمودن محصولات ترغیب کنند.

امان اله طوقی افزود: تنها راه کمک به کشاورزان خسارت دیده، فقط از طریق بیمه امکان پذیر خواهد بود و در سال زراعی جاری خرید تضمینی محصولات توسط دولت منوط به بیمه بودن محصول شده است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان نیز گفت: از سال گذشته تاکنون بابت خسارت‌های وارده در کلیه زیر بخش‌های کشاورزی، بیش از ٣٢١ میلیارد ریال غرامت به حساب بیمه گذاران خسارت دیده در سطح سیستان وبلوچستان واریز شده است.

فیروزی با توجه به تغییرات اقلیمی و آب وهوایی و تدوام خشکسالی در استان، خواستار تحت پوشش قرار گرفتن کامل محصولات کشاورزی خصوصا کشت‌های پاییزه و کشت‌های قرار دادی شد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای