شناسه خبر : 17873

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: شرایط طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایان این استان اعلام شده و داشتن کد کارگاهی تامین اجتماعی برای بهره‌مندی از این مشوق‌ها الزامیست.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، «بهزار سام‌دلیری» روز شنبه در گفت و گو افزود: برای بهره‌مندی از مزایای این طرح  کارفرمایان همچنین باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور باشند و در سامانه مشوق بیمه‌ای ثبت نام کنند.

وی بیان کرد: در این طرح نیروهای کار جدید نباید جایگزین نیروهای قبلی کارفرما شوند و ملاک جدید بودن نیروهای جذب شده افزایش نیروها نسبت به فهرست بیمه ۲ ماه قبل از ثبت نام کارفرما است.

وی اضافه کرد: نیروهای کار جدید که تمایل به ثبت‌نام در این طرح را دارند نباید سابقه پرداخت حداکثر ۳۶ ماه حق بیمه و مدرک تحصیلی پایین‌تر از سطح کارشناسی و سن بیش از ۳۸ سال داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: کارفرمایان می‌توانند نیروی کار جدید مورد نیازشان را بدون محدودیت و به هر میزان از بین فارغ التحصیلان با مدرک کارشناسی به بالا جذب کنند و از این طریق در تحرک بازار کار و کاهش آمار دانش آموختگان بیکار اثرگذار باشند.

سام‌دلیری اظهار داشت:  سامانه مشوق بیمه‌ای به نشانی  https://moshavegh.mcls.gov.ir در راستای حمایت از فارغ التحصیلان و کارفرمایان و توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شده و کارآفرینان و فارغ التحصیلان جویای کار در صورت تمایل می‌توانند برای ثبت نام به این سامانه مراجعه کنند.

وی گفت: در راستای این طرح ثبت‌نام نیروی کار جدید و کارفرما باید در سامانه طرح مشوق انجام شود، انتخاب نیروی کار جدید مشمول توسط کارفرما در سامانه صورت گیرد، قرارداد کار در سامانه توسط کارفرما بارگذاری شود و درخواست مشوق در سامانه توسط اداره کار شهرستان و استان مرکزی بررسی و تایید شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: پرداخت مشوق بیمه‌ای معادل ۲۳ درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار بر اساس گزارش اعلامی از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان به‌صورت نقدی به حساب معرفی شده کارفرما در صندوق کارآفرینی امید واریز می‌شود.

سام دلیری عنوان کرد: شرایط بهره‌مندی از طرح برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به‌صورت ویژه تسهیل شده است و افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر بیکار شده از کارگاه‌های به شدت آسیب‌دیده از بیماری کرونا در صورت بازگشت به شغل قبلی یا جذب در سایر واحدهای اقتصادی می‌توانند از مزایای طرح مشوق بهره‌مند شوند.

وی گفت: افرادی که از دوره مقدماتی طرح کارورزی (دوره سه ماهه) در کارگاه‌ها و موسسات استفاده کرده‌اند حداکثر می‌توانند تا ۲۱ ماه از مشوق بیمه‌ای استفاده کنند.

حدود سه هزار واحد صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک در استان مرکزی استقرار دارد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای