شناسه خبر : 17727

زمان‌بندی پرداخت مستمری بازنشستگان و مستمری‌ بگیران سازمان تأمین اجتماعی در شهریور ۱۴۰۰ اعلام شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا از سازمان تامین اجتماعی،  پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در این ماه از ۲۰ شهریور آغاز شده و تا ۳۱ شهریور بر اساس حروف الفبا واریز می‌شود.

حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در شهریور ۱۴۰۰ بر اساس حرف اول نام خانوادگی آنان و طبق جدول زیر پرداخت می‌شود:

نام حرف تاریخ پرداخت
آ، ا

۱۴۰۰/۶/۲۰

حرف ب تا ش شعب تا ۲۰۰۰ نفر ۱۴۰۰/۶/۲۱
حرف ص تا ی شعب تا ۲۰۰۰ نفر ۱۴۰۰/۶/۲۲
ب ۱۴۰۰/۶/۲۳
پ، ت، ث ۱۴۰۰/۶/۲۴
چ، ج، ژ، ص ۱۴۰۰/۶/۲۵
ض، ز، ف ۱۴۰۰/۶/۲۶
ح ۱۴۰۰/۶/۲۷
ق، ر، س ۱۴۰۰/۶/۲۸
ط، ظ، خ ۱۴۰۰/۶/۲۹
بانک‌های ملی، ملت، تجارت، پست بانک، سپه، کشاورزی، صادرات ۱۴۰۰/۶/۲۹
گ، ل، و، ه، غ، ی، ذ، ک ۱۴۰۰/۶/۳۰
د، ش، ع، ن، م و بنیاد شهید و همکاران بازنشسته ۱۴۰۰/۶/۳۱

سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین صندوق بازنشستگی کشور بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش مقررات حمایتی از جمله درمان قرار داده است.

بر اساس آخرین آمارها، بالغ بر ۱۴ میلیون نفر از جمعیت کشور به عنوان بیمه‌شده اصلی و بیش از چهار میلیون نفر به عنوان مستمری‌بگیر بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان از تعهدات بلندمدت وکوتاه‌مدت بیمه‌ای و درمان بهره‌مند می‌شوند. با احتساب اشخاص تبعی تحت تکفل این گروه‌ها، در مجموع بیش از ۴۴ میلیون نفر از جمعیت کشور عضو خانواده تامین اجتماعی به شمار می‌روند.

 • Masoumeh Sameni Mofared

  سلام
  من میخوام سوال کنم، یه زنی که مستمری بگیر هستش، با حقوقی که میگیرم، پرداخت اجاره و بدهیها، چیزی باقی نمیمونه
  برای ما چیزی اضافه نمیشه، ولی به تامین اجتماعی مراجعه کردم که برای کمک مخارج میتونم یه کاری که کمک بشه ، انجام بدم؟ میگن مستمری رو قطع میکنیم میتونید برید کار دیگه ای انجام بدید،،، میشه کمکم کنید که چطوری میتونم با دفتر ریاست جمهوری تماس بگیرم،، شاید بتونن کمکم کنن؟
  چون اینجوری که میگن نمیتونم کاری انجام دهم چون مستمری مادرمو قطع میکنن، با60سال سن و دست معلوم نمیتونم دنبال کاری برم، چون واقعا نمیتونم
  حالا هرجوری که ممکنه راهی برام پیداکنید،، چون خیلی از هزینه بچه هارو هم باید بدم
  خواهشا بی جواب منو نذارید ممنونتون میشم

ارسال نظر

خدمات بیمه ای