شناسه خبر : 16688

طرح بیمه پرداخت خسارت عوارض ناشی از درمان در مجلس کلید خورد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، طرح بیمه پرداخت خسارت عوارض ناشی از درمان در مجلس کلید خورد.

جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، گفت: گاهی در سیر درمان بیماری، عوارض ناشی از درمان ایجاد می‌گردد که این امر علیرغم سعی و تلاش کادر درمان و عدم قصور کادر پزشکی است، اما تحمل پرداخت هزینه‌های گزاف درمان عوارض به جا مانده برای بیمار و همراهان بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است.

وی افزود: از آنجا که قصوری از سوی کادر درمان به وقوع نپیوسته است امکان استفاده از بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان برای پوشش بخشی از هزینه‌ها امکان پذیر نیست. اگر بتوان طرحی را به تصویب رساند که براساس کارشناسی‌های انجام شده از کلیه بیماران بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بر اساس نوع بیماری و احتمال بروز عوارض ناخواسته  مبلغی به عنوان بیمه عوارض درمان دریافت گردد تا در صورت وقوع عوارض ناخواسته درمان، خسارت وارده از محل این بیمه قابل پرداخت باشد، مشکل بسیاری از بیماران که بعد از عمل دچار عارضه میگردند حل میشود.

متن کامل طرح بیمه پرداخت خسارت عوارض ناشی از درمان به شرح زیر است:

ماده واحده: بیمه مرکزی مکلف است شرایطی را فراهم کند تا بیماران قبل از هر عمل جراحی، با پرداخت حق بیمه، خود را در مقابل عوارض ناشی از عمل جراحی نزد شرکت بیمه‌ای که جراح از آن شرکت، بیمه مسولیت حرفه‌ای خریداری کرده است، بیمه نمایند. بیمه گر مکلف است در صورتیکه عوارض ناشی از عمل جراحی، نتیجه قصور و کوتاهی پزشک نباشد، از محل بیمه مریض و در صورتی‌که عوارض ناشی از قصور پزشک است، از محل بیمه مسولیت حرفه‌ای جراح، هزینه های مترتب بر عارضه را به صورت یکجا و یا تدریجی به مریض پرداخت نماید.

تبصره: همه جراحان مکلف به خرید بیمه مسولیت حرفه‌ای می‌باشند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای