شناسه خبر : 16432

اختصاصی چابک آنلاین؛

کارشناس آتش‌سوزی شرکت بیمه تجارت‌نو، از تخفیف‌های جذاب شرکت متبوع خود برای بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی در طرح‌های "آسان فروش" ، "وام بیمه تجارت‌نو" و "طرح ماده ۱۴قانون تملک آپارتمان" خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین، راضیه علیزاده، در گفت‌وگو با "چابک‌آنلاین"با اشاره به این نکته که ایران یکی از ۱۰ کشور حادثه خیز جهان از نظر رخداد حوادث طبیعی نظیر سیل و زلزله محسوب می‌شود، گفت:آتش سوزی نیز یکی از حوادث رایج در کشور است به طوری که روزانه بیش از 50 حادثه آتش سوزی در کشور رخ می‌دهد، اما با این حال متاسفانه تعداد منازل مسکونی تحت پوشش خطر آتش سوزی و خطرات تابعه بسیار پائین است.

علیزاده، مجری طرح های بیمه ای مدیریت بیمه آتش‌سوزی، عنوان کرد: شرایط اقتصادی به‌گونه‌ای است که در صورت بروزحادثه برای یک منزل مسکونی، برگشت به لحظه قبل از حادثه و بازسازی بسیار هزینه‌بر است و زیاندیدگان با پیامدهای سخت ناشی از بروز حوادث دست به گریبان می شوند.

وی افزود: بنابراین ارائه طرح های مناسب بیمه ای با حق بیمه نازل، می‌تواند مشوق مردم برای خرید بیمه نامه آتش سوزی باشد. 

علیزاده بیان کرد: شرکت بیمه تجارت‌نو با درنظر گرفتن شرایط اقتصادی و کنونی جامعه، سه طرح مناسب در زمینه بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی بنام "طرح آسان فروش" ، "وام بیمه"  و "طرح ماده 14 قانون تملک آپارتمان" را طراحی نموده است.

وی، طرح "آسان فروش" را طرح ویژه دوران اپیدمی کرونا خواند و گفت: در این طرح نیاز به تکمیل فرم پیشنهاد و استعلام حق بیمه نیست و بیمه‌گذار می‌تواند در قالب طرح همان لحظه سرمایه بیمه نامه، خطرات تحت پوشش و حق بیمه در سیستم  خود را ملاحظه و انتخاب نماید تا بیمه نامه برای ایشان صادر شود و بیمه گذار در این طرح می تواند حق بیمه خود را با هرپوشش بیمه‌ای که برای منزل مسکونی خود انتخاب می کند را در 3قسط پرداخت کند و نکته قابل اهمیت اینکه درحال حاضر این طرح 55 درصد تخفیف دارد. 

علیزاده توضیح داد:درطرح "وام بیمه تجارت‌نو"، حق بیمه به صورت 12 قسط دریافت می‌شود و درحال حاضر این طرح از 50 درصد تخفیف برخوردار است. در این طرح بیمه‌گذار تا مبلغ4 میلیون تومان می تواند وام دریافت کند و آن را برای خرید بیمه آتش‌سوزی مسکونی، اتومبیل، حوادث و ... استفاده کند.

پوشش بیمه ای 200 میلیون تومانی بیمه تجارت‌نو برای مدیران ساختمان‌ها

علیزاده همچنین به طرح ماده 14 قانون تملک آپارتمان اشاره کرد و توضیح داد: طبق این ماده مدیر یا مدیران آپارتمان ها و ساختمان ها مکلفند تمام بنا را به عنوان یک واحد در مقابل آتش سوزی بیمه کنند. در صورت عدم اقدام و بروز آتش سوزی، مدیر یا مدیران مسئول جبران خسارت وارده هستند.

علیزاده، اضافه کرد: در این طرح مدیر ساختمان می‌تواند سایر خطرات بیمه نامه آتش سوزی مسکونی از جمله سیل، زلزله، ترکیدگی لوله آب و ... را هم انتخاب کند و همچنین اسباب و اثاثیه تمام واحدهای ساختمان را نیز تحت پوشش قرار دهد.

وی اذعان داشت که این بیمه نامه مسئولیت مدیر ساختمان در قبال اشخاص ثالث و نیز مسئولیت مالی در قبال همسایگان ناشی از آتش‌سوزی و ترکیدگی لوله آب را تا مبلغ 200 میلیون تومان پوشش می دهد.

راضیه+ علیزاده

ارسال نظر

خدمات بیمه ای