شناسه خبر : 15490

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در نشست کارگروه تعرفه بیمه استان، با اشاره به پایین بودن تعرفه و تعویق پرداختی بیمه‌ها، اظهار داشت: بیمه‌ها باید مکلف به اجرای مصوبات کارگروه تعرفه بخش خصوصی باشند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا، ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست کارگروه تعرفه بخش خصوصی استان در سال  ۱۴۰۰، با اشاره به همکاری مطلوب بخش خصوصی با بخش دولتی در ارائه خدمات درمانی به مردم، تصریح کرد: پایین بودن تعرفه‌ها و تعویق در پرداختی‌های بیمه، بخش خصوصی را مجبور به اعمال فشار به مردم می‌کند.

وی با بیان اینکه تعویق در پرداخت بیمه‌ها یکی از چالش‌های بیمارستان‌های خصوصی است، افزود: بیمه‌ها باید مکلف به اجرای مصوبات کارگروه تعرفه بخش خصوصی باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه رشد قیمت برخی از دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی مضاعف شده است و علاوه بر آن هزینه استهلاک نیز به بخش خصوصی تحمیل می‌شود، یادآور شد: این در حالی است که افزایش قیمت تعرفه‌ها بسیار ناچیز بوده و این مسئله رغبت بخش خصوصی به ارائه خدمات درمانی را کاهش می‌دهد.

 سالاری با برشمردن برخی از اقدامات زیرساختی در جهت ارائه خدمت مؤثر و هدفمند به مردم، خاطرنشان کرد: طی دو سال اخیر۶۰۰ تخت به بخش دولتی اضافه شد، همچنین دستگاه آنژیوگرافی برای بیماران در مرکز آموزشی و درمانی پورسینا خریداری و نصب شده است و نیز  ۶ دستگاه CT اسکن به تجهیزات بیمارستان‌های استان ملحق شده است و سیر توسعه خدمات در حوزه سلامت، همچنان ادامه دارد.

 کیمیا تنهایی، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گیلان نیز در این نشست با اشاره به سایه شوم کرونا بر فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی، اظهار کرد: کرونا بخش عمده‌ای از بخش خصوصی و فعالیت‌های اقتصادی آن‌ها را تحت تأثیر قرار داده است که یکی از این بخش‌ها، حوزه درمان و بخش خصوصی است.

وی با تأکید بر همراهی بیشتر بیمه‌ها با بخش درمان، افزود: ممکن است بخش درمان برای بیمه‌ها سودآور نباشد اما حوزه‌های آتش‌سوزی، حوادث، بخش خصوصی و سایر حوزه‌ها برای بیمه‌ها سودآور هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گیلان با بیان اینکه باید از حقوق مردم و بیماران حمایت کنیم، اذعان داشت: نرخ تعیین‌شده ابلاغی هیئت‌وزیران برای تعرفه بخش خصوصی، سقف تعیین قیمت بوده و می‌توان با نظر کارشناسی نرخ آن را تغییر داد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای