شناسه خبر : 15254

معاون خدمات بیمه‌ای مدیریت شعب بانک کشاورزی خراسان شمالی گفت: هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال غرامت در قالب ۳۳۴ درخواست به کشاورزان خسارت دیده استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون پرداخت شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، محمدعلی حسین پور مجموع غرامت پرداخت شده سال زراعی گذشته را ۱۷۰ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال دانست.

وی با بیان اینکه تمامی غرامت های کشاورزان بیمه گذار استان در سال زراعی گذشته پرداخت شده است افزود: در این سال ۱۱ هزار و ۶۵۱ فقره درخواست کشاورزان خسارت دیده از حادثه های طبیعی استان بررسی شده است. 

وی درباره اقدامات صندوق بیمه کشاورزی استان در سال زراعی جاری اظهار داشت: در این بازه زمانی  ۲۱۹ هزار راس دام استان زیر پوشش بیمه قرار گرفته است که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۴ درصد رشد دارد.

معاون خدمات بیمه‌ای مدیریت شعب بانک کشاورزی خراسان شمالی افزود: بیمه طیور هم با پنج درصد رشد نسبت به سال زراعی قبل، به پنج میلیون و ۲۸۱ هزار قطعه رسیده است.

حسین پور اظهار داشت: سال زراعی جاری ۵۶ هزار و ۹۷۰ هکتار عرصه زراعی استان بیمه شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال زراعی قبل ۲۳ درصد رشد دارد.

وی گفت: باغداران هم ۱۲ هزار و ۷۸۰ هکتار از باغ های خود را زیر پوشش بیمه برده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی قبل هشت درصد کاهش دارد.

حسین پور خاطرنشان کرد: در مجموع میزان اقبال کشاورزان استان در زیربخش های مختلف ۱۵ درصد نسبت به سال زراعی قبل رشد دارد.

معاون خدمات بیمه‌ای مدیریت شعب بانک کشاورزی خراسان شمالی گفت: اکنون میزان نفوذ بیمه در حوزه زراعت ۲۰ درصد، در حوزه باغ ۲۷ درصد و در حوزه دام حدود ۱۰ درصد است.

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این میزان ۳۰۷ هزار هکتار زراعی و مابقی باغی است و بیش از ۸۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت می کنند.

بیشترین شاغلان استان در بخش کشاورزی هستند.  

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای