شناسه خبر : 14605

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه باید بیمه‌ها در افزایش پوشش بیمه‌ای تلاش بیشتری داشته باشند گفت: تنها از ۳۰ درصد ظرفیت بیمه در کشور استفاده می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا غلامرضا سلیمانی امیری در آیین گشایش شعبه انقلاب بیمه آسیا در اهواز بیان کرد: ۷۰ درصد جمعیت کشور می‌توانند از بیمه استفاده کنند اما هنوز برای پوشش بیمه‌ای این میزان جمعیت کاری نشده است.
وی گفت: در سفر خود به خوزستان قصد داریم که دلیل پایین بودن نفوذ ضریب بیمه در این استان را آسیب شناسی ، و دلیل پایین بودن فرهنگ استفاده از بیمه را در این استان بررسی کنیم.
سلیمانی امیری ادامه داد: مدیران شعب و سرپرستی‌های بیمه در خوزستان باید تلاش بیشتری را برای پوشش بیمه‌ای در استان داشته باشند.
وی با بیان اینکه صنعت بیمه در خوزستان باید جهش داشته باشد گفت: ضریب نفود بیمه در خوزستان ۰.۸ درصد است و از میانگین کشوری ۲.۶۶ بسیار پایین‌تر است. باید برای افزایش این میانگین نهایت تلاش در استان انجام شود.
رییس کل بیمه مرکزی افزود: در خوزستان در بحث بیمه شخص ثالث با مشکلی روبه رو نیستیم و باید از بیمه در بخش درمان و بیمه عمر بیشتر استفاده شود.
وی بیان کرد: در حال حرکت به سمتی هستیم که شرکت‌های بیمه‌ای به دنبال گرفتن مجوز از بیمه مرکزی نباشند و طرح ها و ایده‌های نو و جدید را ارایه دهند.
سلیمانی امیری ادامه داد: بیمه آسیا جایگاه نخست را در بین شرکت‌های بیمه‌ای در میزان سرمایه گذاری و انعقاد قرارداد و دریافت حق بیمه و پرداخت خسارت دارد.
طبق اعلام بیمه آسیا در کشور هفت میلیون بیمه گذار زیرپوشش این بیمه هستند و روزانه یکصد میلیارد ریال خسارت پرداخت می‌کند.

رییس کل بیمه مرکزی در سفر سه روزه خود به خوزستان افتتاح چند طرح بیمه‌ای و بازدید از مراکز وابسته به بیمه را در برنامه خود دارد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای