شناسه خبر : 11884

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح دستورالعمل حذف فرآیند تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی نیروهای مسلح را به واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر نوروزی ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای حذف فرآیند تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی نیروهای مسلح انجام و در آینده، نیازی به مراجعه بیمه شدگان و افراد تحت تکفل آنها به شعب و دفاتر خدمات الکترونیک سازمان جهت تمدید اعتبار نیست.

 مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با بیان اینکه این طرح مشمول کارکنان وظیفه و عائله تحت پوشش نمی‌شود تأکیدکرد: در فاز اول این طرح از اول تیرماه ۱۳۹۹ حذف تاریخ اعتبار دفترچه، فقط برای سرپرستان بازنشسته و شاغل (به استثنای کارکنان پیمانی) و همسرانشان عملیاتی شده و بر روی سربرگ و اوراق دفترچه بیمه‌شدگان فوق متن «اعتبار تا آخرین برگ دفترچه» جایگزین تاریخ اعتبار دفترچه شده است  و در فاز دوم پس از بررسی‌های لازم در صورت امکان برای سایر گروه ها و نسبت های بیمه‌ای سازمان، عملیاتی می شود.

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح (ساخد)، ارتقای منزلت و رضایتمندی جامعه هدف، کاهش مراجعه حضوری بیمه‌شدگان به شعب و دفاتر سازمان در سراسر کشور، پیشگیری از انتقال و ابتلا به ویروس کرونا و نیز صرفه جویی در مصرف کاغذ و ملزومات چاپ دفترچه را از دلایل اصلی این اقدام برشمرد و افزود: امیدواریم در راستای ایفای نقش و مسئولیت اجتماعی سازمان، بتوانیم گام‌های بلندی برداشته و خدمتگزاران خوبی برای جامعه بزرگ و معزز نیروهای مسلح باشیم.

به منظور جلوگیری از ایجاد خلل در ارائه خدمات به سرپرستان و همسرانشان (گروه قطعی) به همه مراکز طرف قرارداد جهت پذیرش و انجام خدمات از طریق پیامک اطلاع رسانی شده است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای