شناسه خبر : 11690

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، گفت: در سطح استان تهران بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از کسانی که از مراکز درمانی یا از پزشکان استراحت پزشکی داشتند، ۵۰ درصد غرامت دستمزد ایام بیماری بر مبنای حداقل دستمزد پرداخت گردید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ، «حسین امیری‌گنجه» سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در حاشیه بازدید از شعب 26 و 2 تهران سخن می‌گفت، با ذکر مطلب بالا افزود: در سطح استان تهران بیش از 6 هزار و 500 نفر از کسانی که از مراکز درمانی یا از پزشکان استراحت پزشکی داشتند، 50% غرامت دستمزد ایام بیماری بر مبنای حداقل دستمزد پرداخت گردید.

وی تاکید کرد: کلیه بیماران که در دوران موج اول کرونا اسفند 1398 لغایت اردیبهشت 1399 به شعب تامین اجتماعی مراجعه کردند، بدون  تایید مراجع پزشکی ( پزشک معتمد یا شورای پزشکی) و به صورت صدور سند علی‌الحساب تا  50% غرامت ایام بیماری پرداخت گردید.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تصریح نمود: بنا به دستور سالاری، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و با توجه به گسترش ویروس کرونا و به منظور ممانعت از انتقال بیماری و جهت حفظ سلامتی بیمه‌شدگان و کارکنان این تصمیم اتخاذ گردید.

امیری‌گنجه تاکید کرد: علاوه بر بیماران کرونایی که نیاز به بستری و اعاده سلامتی داشتند، کلیه بیمارانی که نیاز به دریافت استراحت پزشکی داشتند نیز 50% علی‌الحساب غرامت استراحت پزشکی دریافت خواهند کرد.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در خصوص ماهیت پرداخت غرامت به بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان گفت: پرداخت غرامت دستمزد یا ایام استراحت پزشکی یکی از انواع حمایت‌های سازمان تامین اجتماعی می‌باشد و چنانچه بیمه‌شده اجباری به دلایل شغلی، حادثه ناشی از کار، بیماری، آسیب‌های ناشی از حادثه کار و ... قادر به کار نباشند، پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری محدودیت زمانی نداشته و به تایید مراجع پزشکی است.

امیری‌گنجه پرداخت 50% مابقی غرامت ایام بیماری را منوط به تایید گواهی استراحت پزشکی مراجع ذیصلاح در دوران موج بیماری کرونا دانست.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در خصوص بیماران بیمه‌شده اجباری تامین اجتماعی که به خاطر درمان بستری شدند و تاکنون غرامت یادشده را دریافت نکرده‌اند، با تایید مراجع ذیصلاح می‌توانند طی دوره اسفند 1398 لغایت خرداد 1399 با ارائه آن به شعب تامین اجتماعی غرامت دوران استراحت پزشکی را دریافت کنند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای