شناسه خبر : 10682

یک عضو هیات مدیره انجمن کارگزاران صنعت بیمه، با اشاره به افت شرایط اقتصادی کارگزاران و نمایندگان بیمه‌ای گفت: در مدت دو ماه اخیر آنطور که باید فروش نداشته‌ایم چرا که شرایط دورکاری و حضور یک سوم کارمندان تاثیر منفی بر روی مراحل اقتصادی و حق بیمه‌ها گذاشته است.

چابک‌آنلاین، زهرا نامداری، غلامحسین مجاوری در گفت‌و گو با چابک‌آنلاین، اظهار کرد: میزان کارمزد و درآمد کارگزاران و نمایندگان شرکت های بیمه ای به میزان مشتری و تولید حق بیمه آنها بستگی دارد، بنابراین افت حق بیمه تولیدی به معنای افت کارمزد نمایندگان و کارگزاران هم خواهد بود.

وی با بیان اینکه "در شرایط موجود بیمه نامه های عمر فروش ندارند" توضیح داد: برای فروش نیاز به بازاریاب های بیمه ای داریم و هنگامی که بیشتر مراکز فروش بسته هستند رفتن بازاریاب نتیجه ای ندارد.

این عضو هیات مدیره انجمن کارگزاران صنعت بیمه بیان کرد: در حال حاضرو به دلیل شیوع ویروس کرونا  بازاریاب های بیمه ای خانه نشین هستند و تنها بیمه نامه هایی که وضعیت آنها روشن است، مانند ثالث، بدنه و آتش سوزی تمدید می شوند.

مجاوری در پاسخ به این پرسش که " آیا تسهیلاتی که از سوی دولت برای کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شده است شامل کارگزاران و نمایندگان شرکت های بیمه ای هم می شود؟" گفت: بعید می دانم دولت به نماینده ها و کارگزاری ها کمک کند چون اولویت را با افراد بیکار یا کم درآمد گذاشته اند.

وی اذعان داشت: اما دولت می تواند در خصوص مالیاتی که کارگزاران و نمایندگان پرداخت می کنند حمایت هایی داشته باشد به عنوان مثال یک مقدار از آن را ببخشد و یا درصد از آن را پایین بیاورد و یا یک زمان بلند مدتی در اختیار آنها قرار دهد تا پس از این مشکلات بتوانند خودشان را روی پا نگه دارند.

به تازگی، دولت برای آن دسته از کسب و کارهایی که بر اثر شیوع بیماری کرونا آسیب دیده اند، مشروط بر اینکه کارگر و یا کارگران خود را در این دوره زمانی اخراج نکرده باشند، 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ ترجیحی 12 درصد و دوره بازپرداخت دو ساله در نظر گرفته است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای