شناسه خبر : 10174

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با بیان اینکه ۳۰ درصد از پرونده‌های ورودی به دادسرا مربوط به حوادث رانندگی است، گفت: از سه هزار و ۵۰۰ پرونده‌ای که در ماه به دادسرای کرمانشاه وارد می‌شود، نزدیک به هزار پرونده، مربوط به حوادث رانندگی است.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از ایرنا، محمدحسین صادقی چهارشنبه شب در نشستی که با برخی از نمایندگان شرکت‌های بیمه استان با موضوع کیفرخواست های شفاهی بیمه ای برگزار شد، با تاکید برکاهش مدت زمان رسیدگی فرآیند دادرسی پرونده های قضایی و تعیین تکلیف فوری نسبت به پرونده های که واجد پیچیدگی خاص نیست، افزود: در ماده ۸۶ قانون دادرسی کیفری این ظرفیت پیش بینی شده که بتوانیم فرآیند طولانی دادرسی را به گونه ای کوتاه کنیم که زمان تحقیق تا اجرای حکم در صورت امکان یک روز طول بکشد. 

وی تصریح کرد: سرعت دهی رسیدگی به فرآیند دادرسی باعث از دور خارج شدن بسیاری از پرونده ها می شود و کمک می کند تا شعب تحقیق و دادگاه ها به موضوعاتی که نیاز به تحقیق و تمرکز بیشتری دارند، بپردازند. 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تاکید کرد: رسیدگی به پرونده های مالی مانند کلاهبرداری، جعل و سایر موارد، کاهش هزینه ها، رفت و آمدهای غیرضروری مراجعین و نارضایتی مردم از دیگر مزایای رسیدگی سریع به این نوع از پرونده ها است. 

وی اضافه کرد: گاها پیش می آید که یک مراجعه کننده به خاطر یک پرونده تصادف نزدیک به یکسال در رفت و آمد است، در حالی که با همکاری شرکت های بیمه ای می توان فرآیند رسیدگی به چنین پرونده هایی در طول چند روز به سرانجام رساند.

صادقی یادآور شد: در رسیدگی به این پرونده ها باید با احساس مسوُولیت به حقوق شهروندی نیز توجه کنیم و شرکت های بیمه ای این مقوله را مدنظر داشته باشند که همه پرونده های تصادف نیاز به صحت سنجی طولانی ندارند. 

وی خاطرنشان کرد: معمولا اکثر پرونده های تصادفات  چیزی برای پنهان کردن ندارند، برای همین تنها روی پرونده هایی که مشکوک هستند باید تمرکز کرد. 

وی در ادامه پیشنهاد داد، در محل دادسرای کرمانشاه دفتری برای استقرار نمایندگان شرکت های بیمه ای دائر شود تا در تسریع رسیدگی به پرونده های تصادفات موثر باشد.

رییس پلیس راه کرمانشاه از افزایش ۲/۸ درصدی تلفات بین جاده‌ای استان خبر داد و گفت: در ۱۰ ماه سپری شده از سال‌جاری ۳۳۰ نفر در تصادفات بین جاده ای استان کشته شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ نفر افزایش نشان می‌دهد.

به گفته سرهنگ «محمدرضا حیدری» همچنین ۵۰۹ نفر در ۱۰ ماه سپری شده از سال جاری در استان کرمانشاه بر اثر تصادفات رانندگی مصدوم شده اند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای