شناسه خبر : 10006

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: پایان اسفند سال گذشته با ۴۶ هزار میلیارد تومان بدهی انباشت شده، پشت سر گذاشته شد، اما هفته آینده بدهی این سازمان به بیمه‌ها را صفر خواهیم کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، «مصطفی سالاری» روز یکشنبه در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اعلام این خبر گفت: پنج هزار میلیارد تومان به تازگی از دولت دریافت شد؛ این مبلغ در بدنه سازمان برنامه و بودجه معطل بود، اما سرانجام اجرایی شد.

وی افزود: این سازمان دولتی است و برای حقوق کارگران و بازنشستگان از ظرفیت دولتی بودن استفاده می شود تا کارها را درست انجام دهیم.

به گفته سالاری هفته آینده مطالبات بخش خصوصی تا پایان شهریور پرداخت شده و همچنین بدهی به بانک‌ها کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از آمادگی این سازمان برای تغییر وضیعت شورای عالی، خبر داد و گفت: کسی اصرار ندارد بدنه سازمان دولتی بماند و در فضای کسب وکار هرچقدر مشکلات بیشتر شود، مشکلات ما نیز بیشتر است زیرا فعالان اقتصادی تامین کنندگان اصلی منابعی هستند که صرف بازنشستگان و ... می شود.

وی خطاب به اعضای اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: گرفتاری‌های بازرگانان به تامین اجتماعی هم سرایت می کند، اما باعث نمی‌شود قانون را کنار بگذاریم و منابع نسل آینده را اکنون مصرف نمی شود و به آنها نیز می اندیشیم.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای