شناسه خبر : 10004

رئیس سازمان نظام پزشکی:

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: پیشنهاد رسمی نظام پزشکی این است که تعرفه خدمات پزشکی سال آینده (۱۳۹۹) حداقل به میزان تورم و افزایش حقوق و دستمزد افراد شاغل افزایش یابد و این پیشنهاد به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، محمدرضا ظفرقندی افزود: در مورد تعرفه های پزشکی سال ۹۹، سازمان نظام پزشکی به طور رسمی پیشنهاد خود را بر اساس مصوبه شورای عالی نظام پزشکی به شورای عالی بیمه و وزیر بهداشت اعلام کرده است. بر اساس این پیشنهاد حداقل افزایش تعرفه ای که بتواند کیفیت خدمات پزشکی را در سطح کنونی حفظ کند این است که بخش حرفه ای تعرفه خدمات پزشکی حداقل به میزان رشد حقوق و دستمزد کارکنان دولت و شاغلان بخش خصوصی و بخش فنی تعرفه های پزشکی به اندازه تورم رشد کند.

وی افزود: تورم در حوزه سلامت حداقل ۱.۵ برابر تورم اقتصاد کل جامعه است اما با توجه به اینکه ممکن است بیمه ها نتوانند این میزان رشد تعرفه های پزشکی را تقبل کنند و با ملاحظه وضعیت بیمه ها این پیشنهاد از طرف سازمان نظام پزشکی به وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه ابلاغ شده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: رقم مشخصی برای این رشد تعرفه های پزشکی اعلام نشده زیرا میزان تورم و مقدار افزایش رشد حقوق و دستمزد کارکنان و شاغلان را مراجع رسمی مورد تایید دولت اعلام می کنند که همین میزان هم برای رشد تعرفه های پزشکی مورد قبول سازمان نظام پزشکی است.

ظفرقندی مهر سال جاری در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی قیمت تمام شده خدمات پزشکی را به وزارت بهداشت پیشنهاد می کند، گفته بود: می دانیم به علت محدودیت منابع سازمان های بیمه گر، تعرفه های مورد نظر سازمان نظام پزشکی در شورای عالی بیمه به طور کامل تصویب نمی شود اما با تعیین تعرفه های واقعی و قیمت تمام شده خدمات پزشکی دو هدف را دنبال می کنیم یکی اینکه وقتی تعرفه های واقعی وجود داشته باشد، دست شورای عالی بیمه و سازمان برنامه و بودجه باز است که به این سمت حرکت کند و در واقع مبنا ایجاد می شود، دوم اینکه در موارد زیادی با این مساله مواجه هستیم که رسانه ها و افکار عمومی تمایل دارند بدانند که چه فاصله ای بین تعرفه های واقعی خدمات پزشکی و قیمتی که اعمال می شود، وجود دارد و اگر این میزان شفاف نباشد و مردم مطلع نباشند مشکلاتی ایجاد می کند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای