شناسه خبر : 20227

راهنمای کامل خرید آنلاین ارزان ترین بیمه شخص ثالث خودرو و بیمه موتور در کمترین زمان

1

بیمه شخص ثالث خودرو و بیمه شخص موتور بیمه‌نامه‌ای اجباری

همان‌طور که می‌دانید وسایل نقلیه، جزو جدایی ناپذیر زندگی جامعه امروز هستند و نمی‌توان خودرو و موتور سیکلت را حذف کرد، پس با توجه به این موضوع، همیشه نگرانی برای حادثه و تصادف‌ها وجود دارد. از این رو بیمه شخص ثالث خودرو و موتور می‌توانند به عنوان یک پشتوانه مالی همیشه همراه بیمه‌گزار و راننده‌ها باشند. در میان طرح‌های بیمه‌ای که شرکت‌های مختلف بیمه در زمستان 1400 ارائه می‌کنند، بیمه شخص ثالث درواقع یکی از انواع بیمه‌های مسئولیت محسوب می‌شود که بیمه‌گر را در برابر صدمه به وسیله نقلیه شخص ثالث، اموال شخصی و صدمات جسمی محافظت می‌کند. یعنی این بیمه دراصل قرار است که بخش زیادی از خسارت‌های مالی و جانی ناشی از حوادث و تصادفات رانندگی با شخص ثالث را طبق موارد مندرج در بیمه‌نامه پوشش بدهد. به عبارت دیگر با داشتن این بیمه‌نامه شرکت بیمه طرف قرارداد به بیمه‌گذار اطمینان خاطر می‌دهد که از حمایت مالی کافی در برابر خسارتی که ممکن است در تصادف به افراد دیگر وارد کنند، برخوردار خواهد بود. بیمه شخص ثالث خودرو و موتور را می‌توان از شرکت‌های بیمه‌ای مختلف دریافت کرد. در این مطلب درباره بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه زمینی توضیحاتی خواهیم داد، با ما همراه باشید. 

علت نام گذاری بیمه شخص ثالث

در بیمه شخص ثالث به بیمه‌گزار شخص اول ، به شرکت بیمه شخص ثانی و به فرد زیان دیده در حادثه، شخص ثالث گفته می‌شود. همانطور که از اسم بیمه نامه شخص ثالث خودرو مشخص است، پرداخت خسارت فقط به فرد زیان دیده پرداخت می‌شود و به راننده مقصر خسارتی پرداخت نخواهد شد، اما در بیمه موتور علاوه بر پرداخت هزینه‌های  فرد ثالث به راننده مقصر موتور هم هزینه خسارت پرداخت می‌شود.

بیمه شخص ثالث خودرو و پوشش‌های آن

در بیمه شخص ثالث خودرو، خسارت‌های مالی و جانی که به فرد زیان دیده وارد می‌شود تا سقف تعهدات شرکت بیمه جبران خواهد شد. در حقیقت شرکت بیمه با دریافت حق بیمه از بیمه‌گزار تا سقف مشخصی به جبران خسارت حادثه رانندگی می‌پردازد. تعریف پوشش‌های جانی و مالی به شرح زیر است:

خسارت بدنی یا جانی: در این پوشش میزان غرامت پرداختی به نوع صدمه بدنی وارد شده به شخص ثالث بستگی دارد. صدمه وارد شده در حادثه ناشی از تصادف شامل: شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی موقت یا دائم، ازکارافتادگی جزئی و کلی، هزینه‌های معالجه و درمان یا دیه فوت است.

خسارت مالی: اگر در حادثه رانندگی به اموال شخص ثالث آسیب یا خسارتی وارد شود، تحت پوشش خسارت مالی جبران هزینه خواهد شد. به طور مثال: خودرو زیان دیده آسیب دیده باشد. شرکت بیمه‌ای که از آن بیمه شخص ثالث خودرو را تهیه کرده اید، با توجه به نوع پوشش‌های بیمه شخص ثالث و حداکثر سقف پوشش بیمه برای پرداخت خسارات اقدام خواهد کرد.

محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث

مبنای محاسبه حق بیمه شخص ثالث و میزان پوشش مالی و بدنی آن برای خرید بیمه شخص ثالث خودرو، دیۀ کامل یک انسان در ماه حرام (چهار ماه‌ : ذی القعده، ذی الحجه، محرم و رجب ماه‌های حرام در تقویم قمری به شمار می‌آیند) است. میزان دیۀ شخص فوت شده در حادثۀ رانندگی برحسب مبالغ مذکور تعیین می گردد.

2

محاسبه بیمه شخص ثالث خودرو و موتور سیکلت

 بر همین اساس، هر ساله، بیمۀ مرکزی حداقل و حداکثر حق بیمه شخص ثالث را بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر وسیلۀ نقلیه به شرکت‌های بیمه اعلام می کند. میزان دیه کامل تعیین شده توسط قوه قضاییه در سال 1400 معادل 640 میلیون تومان و در ماه غیرحرام معادل 480 میلیون تومان مشخص شد.

ما استعلام و  خرید بیمه شخص ثالث  خودرو و موتور را به همه دارندگان وسایل نقلیه پیشنهاد می‌کنیم تا با تهیه این بیمه، ریسک خسارات جانی و مالی تصادفات و حوادث رانندگی را به حداقل برسانند.

بیمه شخص ثالث موتور و پوشش‌های آن

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت هم مانند بیمه ثالث خودرو اجباری است و این وسیله نقلیه پر خطر هم باید طبق قوانین این بیمه نامه را داشته باشد. اگر پلیس راهنمایی و رانندگی موتور سیکلت شما را متوقف کند و هنگام تحویل مدارک مورد نیاز بیمه نامه ثالث خود را تحویل ندهید، تخلف کرده و موتور سیکلت شما توقیف خواهد شد.

بین بیمه شخص ثالث خودرو و موتور تفاوت زیادی وجود ندارد. شاید تنها تفاوتی که بین بیمه نامه این دو وسیله نقلیه وجود دارد، در پوشش‌های ارائه شده آن‌ها باشد. پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور عبارتند از:

خسارت مالی برای شخص ثالث در حادثه: شرکت بیمه‌ با توجه به پوشش‌های بیمه‌ شخص ثالث موتور، خسارات مالی وارد شده به شخص ثالث در حادثه غیر از راننده مقصر را پرداخت خواهد کرد.

خسارت جانی وارده به اشخاص ثالث در حادثه: شرکت بیمه‌ با توجه به نوع صدمه وارد شده به اشخاص ثالث در حادثه، میزان خسارت را ارزیابی کرده  و مطابق با پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور سیکلت غرامت پرداخت کند.

خسارت جانی برای راننده مقصر: اگر راننده موتورسیکلت مقصر در حادثه دچار خسارات جانی شود، می‌تواند مطابق با قوانین بیمه موتور سیکلت، برای دریافت خسارت از شرکت بیمه اقدام کند.

به طور کلی پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور سیکلت به شرح زیر است:

  • غرامت فوت و نقص عضو
  • هر گونه خسارت مالی وارد شده به شخص ثالث
  • برخورد و تصادف با هر گونه جسم ثابت و یا متحرک
  • هزینه خسارت‌های وارد شده به وسیله نقلیه یا محمولات آن
  • هزینه درمان شخص ثالث در صورت بروز مصدومیت به علت تصادف با موتور سیکلت

 

بیمه موتورسیکلت بدون گواهینامه

اگر حین تک چرخ و ویراژ تصادفی آن هم با یک اتومبیل گرانقیمت رخ داد؛ شما که راننده موتور هستید، مقصر و فاقد گواهینامه باشید، کارتان زار است: شرکت بیمه خسارت زیان دیده را سریعا پرداخت می کند؛ ولی برای بازپرداخت آن، به شما مراجعه می کند و آن جاست که حسرت نداشتن گواهینامه را می خورید.

آیا شرکت بیمه خسارت های راننده فاقد بیمه موتور را پرداخت می کند؟

در تصادف موتورسیکلت، در صورتی که راکب بیمه شخص ثالث نداشته باشد، طبق قانون، شرکت بیمه دیه‌ای پرداخت نخواهد کرد. هم‌چنین، باید پیه حبس تعزیری را نیز به تن تان بمالد: برای بار اول، قانون، حبس تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال یا هر دو مجازات در نظر می‌گیرد. در صورت ارتکاب مجدد، دو تا شش ماه حبس در نظر گرفته است

برای خرید ارزانترین و بهترین بیمه موتور به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/thirdpartyMotor

عوامل تاثیر گزار در قیمت بیمه موتور سیکلت

قیمت بیمه شخص ثالث با توجه به نرخ بیمه نامه و با توجه به پوشش‌های انتخابی موتور سیکلت مشخص می‌شود. نوع موتور بر روی قیمت بیمه نامه تاثیر مستقیم دارد و هرچه تعداد چرخ و سیلندر موتور سیکلت بیشتر باشد، قیمت بیمه شخص ثالث بالاتر است. موتور سیکلت‌ها به طور کلی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

  • موتور سیکلت گازی
  • موتور سیکلت دنده‌ای یک سیلندر
  • موتور سیکلت با دو سیلندر و بالاتر
  • موتور سیکلت سه چرخ و سایدکار

3

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث

خرید ارزان ترین بیمه شخص ثالث

با توجه به توضیحاتی که در این متن داده شد، به طور حتم میزان اهمیت خرید بیمه شخص ثالث خودرو و موتور سیکلت برای شما مشخص شده است. همچنین شرکت‌های بیمه مختلف در حال ارائه این بیمه نامه‌ها هستند، اما انتخاب بهترین و ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث همیشه یکی از دغدغه‌های بیمه‌گزار‌ها بوده است. شما می‌توانید برای استعلام و خرید آنلاین بیمه ثالث از خدمات پلتفرم‌های بیمه‌ای مانند بیمه دات کام استفاده کنید. کارگزاری بیمه دات کام با مجوز رسمی ‌فعالیت از بیمه مرکزی، در حال همکاری با نمایندگی‌های بیمه سراسر کشور است تا در کوتاه‌ترین زمان بیمه نامه شما را درب منزل تحویل دهد.

کافی است وارد سایت بیمه دات کام شده و از بخش محصولات بیمه‌ای، بیمه شخص ثالث خودرو و موتور را انتخاب کنید تا شرایط استعلام و مقایسه خدمات شرکت‌های بیمه‌ای برای شما فراهم شود. همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان و تخصصی سایت bimeh.com برای انتخاب و خرید بیمه خودرو و موتور استفاده کنید. کارشناس‌های بیمه‌ای این مجموعه به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات بیمه‌ای شما عزیزان هستند. همچنین در نهایت بیمه نامه به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

پل‌های ارتباطی با بیمه دات کام

نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: 4372-021

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

برای کسب اطلاعات کامل در خصوص بیمه شخص ثالث اتومبیل و بیمه شخص ثالث موتور می‌توانید به سایت بیمه دات کام (https://bimeh.com)  مراجعه نمایید.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای