شناسه خبر : 19217

با تلاش نفسگیر آتش نشانان و نجاتگران چندین ایستگاه آتش نشانی در مشهد، حریق مهیب در یک واحد مسکونی با کاربری تولیدی پوشاک در شهرک طالقانی مهار شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مدیر منطقه پنجم عملیات آتش‌نشانی شهر مشهد در این باره گفت: شامگاه چهارشنبه سوم آذرماه در پی تماس شهروندان با سامانه۱۲۵ مبنی بر مشاهده شعله‌های آتش و دود از داخل یک منزل مسکونی در شهرک طالقانی ، ستاد فرماندهی بلافاصله آتش نشانان و نجاتگران ۴ ایستگاه را به محل حادثه در خیابان ارغوان اعزام کرد.

آتشپاد سوم محسن اسدی افزود: با حضور آتش نشانان در محل مشخص شد، حریق در یک منزل مسکونی با کاربری تولیدی پوشاک به وقوع پیوسته و آتش در حال سرایت به سایر قسمت‌ها و انبار این تولیدی و منازل مجاور بود که آتش نشانان با تخلیه ساکنان منازل مجاور و انجام عملیات اطفایی از چند جهت، حریق را مهار و از سرایت آتش به سایر واحد‌های مسکونی اطراف جلوگیری کردند.

وی خاطرنشان کرد: نبود سیستم‌های اعلام و اطفای حریق و وجود مواد قابل اشتعال در محل، منجر به گسترش این آتش سوزی شده بود و با توجه به اینکه این مکان فاقد بیمه نامه آتش سوزی بوده، خسارات مالی زیادی را به مالک کارگاه تولیدی تحمیل کرد.

اسدی ادامه داد: خوشبختانه در این آتش سوزی به کسی آسیبی نرسیده و علت دقیق این حریق توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی است.

آتش‌نشانان پس از خاتمه عملیات و پاکسازی محیط حادثه و ارائه توصیه‌های ایمنی لازم به مالک محل به ماموریت خود پایان داده و به ایستگاه‌های خود مراجعت کردند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای