شناسه خبر : 18776

تاکنون بیش ۳۰ واحد از منازل مسکونی این شهر به علت آبگرفتگی ناشی از سیلاب دچار خسارت شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، خدرلو افزود: هم اکنون شدت آبگرفتگی و سیلاب در سطح شهر متوقف شده و عملیات برآورد خسارت و همچنین پاکسازی و شست و شو در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: عوامل شهرداری با تمام تجهیزات ضمن شست و شوی معابر، کوچه ها و خیابان های سطح شهر با قرار دادن گونی های شن در مناطقی که احتمال سیلابی شدن دوباره آنها وجود دارد در حال فعالیت هستند.

فرماندار مهابادگفت: تمام ارگان‌های دولتی و نظامی و حتی بخش خصوصی نیز در امر شست و شوی سطح شهر کمک حال شهرداری بوده و درحال پاکسازی کامل شهر و جمع آوری گل و لای هستند.

خدرلو با اشاره به وارد آمدن خسارت برخی از خودروها در حادثه سیل امروز نیز گفت: نیروی انتظامی و راهنمایی رانندگی در اسرع وقت خسارت خودروهای آسیب دیده را برای ارایه خدمات بیمه‌ای انجام خواهد داد.

وی همچنین اضافه کرد: اداره بنیاد مسکن نیز از فردا عملیات برآورد خسارت به منازل مسکونی را در دستور قرار داده و همه مسوولان نیز تمام تلاش خود را برای کنترل این شرایط و رفاه بیشتر حال شهروندان انجام می دهند.

 بارش شدید باران از بعدازظهر امروز موجب جاری شدن سیل در چند نقطه از شهر و مسیرهای ارتباطی مهاباد شد؛ شدت سیل در برخی نقاط به حدی است که تعدادی از خودروها را نیز با خود برد.

این حادثه تاکنون خوشبختانه خسارت جانی نداشته و تنها موجب بروز خساراتی به خودروهای مردم و برخی از ساختمان ها شده است که برآورد خسارت پس از فروکش کردن سیل اعلام خواهد شد. 

ارسال نظر