میثم ساریان

میثم ساریان

مدیریت سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت

مدرک تحصیلی

کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی

 

اخبار مرتبط:
 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  میثم ساریان، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت بیمه ملت در گفت و گو با چابک آنلاین: در بازار پول، ابزارهای خاصی که به درد شرکت های بیمه ای بخورد و یا متفاوت باشد، وجود ندارد. در بازار سرمایه ابتکار عمل بیشتری وجود دارد و قدرت مانور شرکت ها بر اساس منابع مالی که دارند بسیار بیشتر است. در بازارهای جدیدی که در اقتصاد کشور ایجاد و از بازار سرمایه مشتق شده اگر شرکت های بیمه ای بخواهند وارد آن شوند ممکن است که محدودیت هایی مواجه شوند، زیرا صنعت بیمه همچنان بر روال سنتی به بازار ورود می کند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  میثم ساریان، مدیر سرمایه گذاری شرکت بیمه ملت در گفت و گو با چابک آنلاین: عمر زیادی از کارگروه سرمایه گذاری سندیکای بیمه گران نمی گذرد و فعلا نمی توان از آن انتظار خاصی داشت. بخش سرمایه گذاری در شرکت های بیمه ضعیف بوده و حتی برخی از شرکت های بیمه بخش سرمایه گذاری ندارند و مدیر مالی آنها در کارگروه سرمایه گذاری سندیکای بیمه گران شرکت می کند. کمیته سرمایه گذاری سندیکای بیمه گران فعلا دستاورد خاصی نداشته است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  میثم ساریان، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت بیمه ملت در گفت و گو با چابک آنلاین: مواردی که در مورد سودآوری شرکت های بیمه ای برای سهامداران حقیقی مطرح است، برای اشخاص حقوقی هم وجود دارد. بعضی از شرکت های حقوقی پرتفوی خود را به شرکت بیمه ای که سهامداری آن را می کنند منتقل کرده و خدمات بهتری هم دریافت می کنند. اما شرکت هایی مانند شرکت های سرمایه گذاری که تعداد پرسنل پایینی هم دارند مزیت خاصی را نمی توانند از شرکت بیمه ای که سهامداری آن را می کنند دریافت کنند. سهامداران حقوقی مانند شرکت های سرمایه گذاری هنگامی که ببینند از سهامداری شرکت بیمه سود خاصی نمی گیرند به خروج علاقه مند می شوند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  میثم ساریان، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت بیمه ملت در گفت و گو با چابک آنلاین: شرکت های بیمه املاک و مستغلات بسیار زیادی دارند اما تنها ملک را نگهداری و برای ساخت و ساز استفاده نمی کنند بنابراین این بخش از دارایی ها به سود و جریان نقدی تبدیل نمی شود. ورود به صنایع و مشاغل دیگر که خارج از سه طبقه اصلی بانک، بازار سرمایه و املاک و مستغلات نباشد هم یکی دیگر از راه های سودآوری شرکت های بیمه در زمان رکود بازار سرمایه است. صنایع بسیار زیادی در کشور وجود دارد که شرکت های بیمه می توانند به صورت مشارکتی اقدام کنند اما حجم سرمایه گذاری صنعت بیمه خارج از سه طبقه اصلی پایین است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  میثم ساریان، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت بیمه ملت در گفت و گو با چابک آنلاین: بازار سرمایه در سال 99 رشد خیلی خوبی داشت و به تبع آن درآمد شرکت های بیمه ای از محل بازار سرمایه رشد خوبی داشت. سود سرمایه گذاری شرکت های بیمه در سال 99 یک جهش عجیب و غریب داشت برای همین آن رشد را نباید مبنا قرار داد و انتظار داشت که این رویه همچنان ادامه داشته باشد. در سال گذشته که شاخص بازار سرمایه تغییرات خاصی نداشت و نزولی بود، درآمدهای سرمایه گذاری شرکت های بیمه کاهش یافت. این موضوع که درآمد شرکت های بیمه از محل بازار سرمایه می تواند پایدار نباشد درست نیست.