ایران

09668 http://iraninsurance.ir/web/iic/home pr_irc@iraninsurance.ir تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی جنوبی، خیابان برزیل غربی، پلاک 51 ،کد پستی:1435814715

تاریخ ثبت 1314-08-15

سرمایه ثبتی (ریال) 34,298,000,000,000

درباره ایران

پانزدهم آبان‌ماه تاریخی است به یادماندنی درصنعت بیمه کشور . در سال 1314 ، در چنین‌روزی، شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی و دولتی تأسیس شد و به عنوان بنیانگذار صنعت بیمه در کشور آغاز به کارکرد. آغاز فعالیت بیمه ایران (14 آبان 1314) را به تعبیری می توان ملی شدن صنعت بیمه تلقی کرد. بیمه ایران از آذرماه 1314 صدور بیمه نامه در رشته‌های مختلف را آغاز نمود و ظرف یک سال در شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، همدان، اهواز و بوشهر نمایندگی تأسیس کرد. همزمان تعدادی از دانشجویان رشته‌های اقتصادی و تجارت برای آموختن فنون بیمه به خارج از کشور اعزام شدند. شرکت بیمه ایران موفق شد در همان سال نخست فعالیتش ،62% بازار بیمه کشور را در اختیار بگیرد و سهم مؤسسات خارجی را از 100% به 38% کاهش دهد. بیمه ایران همچنین درصد واگذاری اتکائی را از حدود 90% به 44% تقلیل داد و با کاهش نرخ حق بیمه در برخی از رشته‌‌ها به حدود50%،‌ در گسترش و توسعه بیمه نقش مؤثری را ایفا کرد بطوری که امروز نه تنها درسراسر کشور، بلکه درکشورهای اروپایی و آسیایی، بویژه در خاورمیانه نامی پر آوازه و آشناست .

 

خدمات و محصولات

بیمه ایران در کلیه رشته‌های بیمه زندگی و غیرزندگی فعالیت می‌کند و با عرضه بیمه‌های تجاری و خانواده شامل بیمه‌های اتومبیل‌، اشخاص (عمر – حادثه – درمان )، آتش‌سوزی، باربری، مهندسی و مسئولیت بیش از 50% سهم بیمه‌های بازرگانی کشور را دراختیاردارد. دربخش حمایت‌های ملی نیز اکثریت پروژه های بزرگ ملی نظیر نفت و گاز و پتروشیمی، هواپیمایی، سدسازی، نیروگاه ها و صنایع تحت پوشش بیمه ایران است که در مواقع لزوم خطرات بیمه‌شده خود را نزد بازارهای بین المللی بیمه اتکائی می کند. بیمه ایران با توجه به ظرفیت بالای ریسک‌پذیری خود، علاوه بر انجام بیمه های مستقیم، نسبت به پذیرش ریسک به صورت بیمه‌اتکایی قبولی از شرکت‌های بیمه داخلی و خارجی اقدام می کند .

 

اخبار مرتبط:
 • اختصاصی چابک آنلاین ؛

  علیرضا کسرائیان،رئیس اداره نظارت بر بیمه های زندگی شرکت بیمه ایران:

 • اختصاصی چابک آنلاین ؛

  علیرضا کسرائیان، رئیس اداره نظارت بر بیمه های زندگی شرکت بیمه ایران:

 • تودیع و معارفه مدیران کل ستادی بیمه ایران با حضور مدیرعامل و معاونین و مدیران ستادی برگزار شد.

 • حسین روحی مدیرکل منابع انسانی بیمه ایران از راه اندازی سامانه جدید احکام و فیش حقوقی همکاران بازنشسته خبر داد.

 • فرماندهی پایگاه مقاومت بسیج بیمه ایران با صدور اطلاعیه ای اقدام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حمله موفق به مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فلسطین اشغالی را تبریک گفت

 • شورای مدیران بیمه ایران با حضور مدیرعامل و اعضاء هیات مدیره و مدیران ستادی با رویکرد تبیین برنامه عملیاتی سال 1403 در سالن جلسات ساختمان مرکزی بیمه ایران برگزار شد.

 • با حکم سید احسان خاندوزی وزیر‌ امور اقتصادی و دارایی محمدرضا کشاورز مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره بیمه ایران شد.

 • اختصاصی چابک آنلاین ؛

  علیرضا کسرائیان، رئیس اداره کل نظارت بر بیمه های زندگی شرکت بیمه ایران:

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  سود خالص شرکت بیمه ایران در نیمه نخست امسال به رقم 121میلیارد تومان رسید.

 • بیمه ایران بزرگترین خسارت بیمه نامه حمل کالا در تاریخ صنعت بیمه کشور را به مبلغ 385 میلیارد ریال به یک شرکت واردکننده چوب و ام دی اف پرداخت کرد.

 • در مراسمی با حضور نعمتی مدیرکل بیمه ایران استان هرمزگان، دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان، ابراهیمی معاون قضایی رییس کل دادگستری هرمزگان، جمعی از معتمدین و نمایندگان لنج داران بندر لنگه و اعضای انجمن صنفی نمایندگان بیمه ایران، خسارت ۱۷۳ میلیارد ریالی به سرکار خانم مهناز بیجاد، بیمه گزار لنج باری البوستان پرداخت شد.

 • شرکت بیمه ایران، بیمه‌گری معتبر است که باتوجه به شرایط بیمه‌نامه، بهترین خدمات را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهد. افتتاح شرکت بیمه ایران به سال ۱۳۱۴ برمی‌گردد و نخستین شرکت بیمه‌گر در ایران محسوب می‌شود که با وجود بیش از ۲۰۰ شعبه فعال در سرتاسر کشور، بزرگترین شرکت عرضه بیمه در ایران به شمار می‌رود.

 • اختصاصی چابک آنلاین ؛

  علیرضا کسرائیان، رئیس کل نظارت بر بیمه های زندگی شرکت بیمه ایران: شرکت های تخصصی بیمه های زندگی سعی بر ایجاد تنوع بیشتر محصولات خود دارند اما توجه اکثرمحصولات در شرکت های بیمه تخصصی زندگی به بخش پس اندازی است تا بخش های دیگر.

 • شرکت سهامی بیمه ایران با همکاری شرکت های بیمه آسیا، البرز، دانا، سامان، آرمان و نوین راهپیمایان 22 بهمن در سراسر کشور را تحت پوشش بیمه حوادث و مسئولیت قرار داد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  علیرضا کسرائیان، رئیس اداره کل نظارت بر بیمه های زندگی شرکت بیمه ایران: سهم حق بیمه بیمه های زندگی بیمه ایران در 8 ماهه سال 1402 در کل صنعت بیمه 12 درصد بوده است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  سود خالص شرکت بیمه ایران در پایان سال گذشته با کاهشی 45 میلیارد تومانی به مبلغ 126 میلیارد تومان رسید.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  شعله نوری، مدیرکل بیمه های اتکایی شرکت بیمه ایران: درگذشته که ارتباط با بیمه گران اتکایی خارجی بهتر برقرار بود برای گرفتن نرخ و شرایط اطلاعات خام به این شرکت ها ارسال می شد.

 • مدیر عامل بیمه ایران در آیین رونمایی از سامانه ارتباط مردمی و سوت‌زنی :

  حسن شریفی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه ایران در آیین رونمایی از سامانه ارتباط مردمی و سوت‌زنی این اقدام را در راستا ی اهداف ، برنامه ها و سیاست های دولت سیزدهم و وزیر امور اقتصادی و دارایی برشمرد و اظهار داشت : اقدامات متعددی در بیمه ایران به منظور شفاف سازی فعالیت ها صورت گرفته که مهمترین آنها راه‌اندازی داشبورد ها ی مدیریتی است .

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  یک مقام آگاه در شرکت کسب و کار سبا که نخواست نام او منتشر شود در گفتگو با چابک آنلاین، اذعان داشت که محسن احمدی، مدیرعامل این شرکت، استعفای خود را به مدیرعامل بیمه ایران تحویل داده است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  شعله نوری، مدیر کل بیمه اتکایی شرکت بیمه ایران: در بازار فعلی بیمه‌های اتکایی، جدای از شرکت های بیمه تخصصی اتکایی، شرکت های بیمه مستقیم هم باتوجه به اندازه ریسک، پذیرش ریسک دارند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  شعله نوری، مدیر کل بیمه اتکایی شرکت بیمه ایران:

 • تفاهم‌نامه‌ای در سال ۱۳۹۱ به مدت ۱۰ سال با موضوع پوشش بیمه عمر، حوادث و مسوولیت برای ۶۰ هزار نفر کارکنان وزارت نیرو امضا شد که تاریخ این تفاهم‌نامه در ۳۰ آذرماه امسال به اتمام رسید که مشکلاتی را برای کارکنان این وزارتخانه ایجاد کرد، اما با پیگیری دولت، این مشکل حل شد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  شعله نوری، مدیر کل بیمه اتکایی شرکت بیمه ایران: ایجاد بستر و پلتفورم مشترک بین شرکت های بیمه اتکایی ایده بسیار خوبی است هر چند که بعید است به این زودی ها اجرایی شود زیرا همه شرکت ها حاضر نیستند تا اطلاعات مشتریان خودرا با دیگر شرکتها به اشتراک بگذارند. درحال حاضر شرکت های بیمه اتکایی هماهنگی با یکدیگررا آغاز کرده اند و همدلی خوبی بین آنها شکل گرفته که این امر زمینه ساز ورود بهتر به بازار های جهانی بیمه ای خواهد بود.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  شعله نوری، مدیرکل بیمه های اتکایی شرکت بیمه ایران: اشتراک گذاری اطلاعات بین شرکت های بیمه ای آنگونه که انتظار می رود انجام نشده که یکی از دلایل آن، ورود شرکت های بیمه مستقیم به حوزه اتکایی است. شرکت بیمه مستقیم صادر کننده اتکایی وقتی می خواهد اطلاعات را بین شرکت های بیمه مستقیم دیگر که امکان صدور بیمه نامه دارند به اشتراک بگذارد، نگران آن است که شرکت اتکایی اطلاعات آن را بگیرد و مبنای صدور بیمه نامه برای سال بعد قرار دهد. شرکت بیمه ایران دیتا بیس قوی تری از سایر شرکت های بیمه که کار اتکایی می کنند دارد. با سندیکای بیمه گران و بیمه مرکزی هماهنگی هایی انجام شد ه تا برای پذیرش ریسک اطلاعات هماهنگ از بیمه گذاران دریافت شود تا شرکت های بیمه ای با یکدیگر هماهنگ باشند.

 • با حکم احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی علیرضا مقدسی که پیش از این به عنوان رئیس کل گمرک ایران فعالیت می‌کرد، جایگزین داریوش محمدی (نایب رییس هیات مدیره ) در هیات مدیره شرکت بیمه ایران شد.

 • شعله نوری، مدیرکل بیمه های اتکایی شرکت بیمه ایران: بلاکچین که بستری برای ثبت اطلاعات و امکان گزارش گیری و تقسیم کردن این اطلاعات بین گروهی در نظر گرفته شده ، یکی از ابزارهایی است که می تواند به صنعت بیمه کمک کند. همانطور که صنعت بیمه از تکنولوژی های و فناوری های روز دور افتاده  بخش بیمه های اتکایی هم به فناوری و تکنولوژی کمتر ورود پیدا کرده است. قراردادهای اتکایی که مجموع پرتفوی صنعت بیمه را تحت پوشش قرار می دهند مستلزم دسترسی و وجود آمار و اطلاعات هستند و اگر دربخش اتکایی بستری مثل بلاکچین وجود داشته باشد می تواند ورود اطلاعات و فرآیندها را تسهیل کنند،اما در حال حاضر این بستر در کل صنعت بیمه و بخش اتکایی ایجاد نشده است.

 • آیین بزرگداشت هشتاد و هفتمین سالگرد تاسیس بیمه ایران با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی، قائم مقام و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی و مدیران عامل شرکت های بیمه برگزار شد.

 • اختصاصی چابک‌آنلاین؛

  مدیرعامل شرکت بیمه ایران، هرگونه خبر در خصوص تغییر خود از مدیریت عاملی این شرکت بیمه ای را به طور کامل رد کرد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  شعله نوری، مدیرکل بیمه های اتکایی شرکت بیمه ایران در گفت وگو با چابک آنلاین: هنگام بروز خسارت، ریسک از چندین جهت به شرکت بیمه اتکایی وارد می شود، بنابراین باید در پذیرش ریسک محتاط بود. درحال حاضر، شرکت های بیمه ای که به تازگی مجوز قبولی اتکایی گرفته اند،اشتهای زیادی برای پذیرش ریسک دارند درصورتیکه شرکت های بیمه ای قدیمی تر به نسبت، اعداد پایین تری را از ریسک قبول می کنند. از بازار بیمه اتکایی انتظار سودآوری نمی رود و آن چیزی که برای این شرکت ها سودآوری دارد بخش سرمایه گذاری است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  معاون فنی شرکت بیمه ایران، با بیان اینکه درحال حاضر تنوع محصولات بیمه ای مشکل اصلی صنعت بیمه نیست، افزود: توسعه خدمات بیمه ای درکشورباید بر ارتقای کیفیت و سرعت در خدمت دهی از جانب عرضه کنندگان خدمات بیمه متمرکز شود.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "علیرضا کسرائیان"،رئیس اداره کل نظارت بر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه ایران در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین: آیین نامه قبلی و جدید نمایندگان بیمه های عمر، دارای نقاط ضعفی که هنوز نتوانسته دغدغه های شبکه فروش و شرکت های بیمه ای را مورد توجه قرار دهد. در آیین نامه موجود، برای امنیت شغلی آنها تضمینی وجود ندارد. نمایندگان جنرال هم که قرار است با نمایندگان بیمه های عمر کار کنند دغدغه هایی دارند که در آیین نامه فعلی نمایندگان بیمه های عمر مطرح نشده و مغفول مانده است.

 • وزیر امور اقتصادی و دارایی در بازدید از یکی از شعبات بیمه در جنوب تهران بر راه‌اندازی سامانه برخط به‌منظور حذف مراجعه حضوری برای دریافت خسارت و اتصال دستگاه‌های مختلف ذیربط برای انتقال اسناد به یکدیگر تاکید کرد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  معاون فنی شرکت بیمه ایران، با بیان اینکه هدف اول ارایه بیمه نامه، تامین پوشش ریسک ها برای افرادجامعه است و این افزایش نرخ حداقلی است، افزود: این افزایش نرخ دیه و حق بیمه در بیمه نامه شخص ثالث، تاثیری در میزان فروش بیمه نامه ندارد و بیشتر افرادی که بیمه نامه شخص ثالث دارند، آن را تمدید می کنند چون الزام قانونی است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "علیرضا کسرائیان"، رئیس اداره کل نظارت بر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه ایران: کاری که چابک آنلاین در صنعت بیمه شروع کرده این است که با دقت نظر درحیطه بیمه وارد شده و تخصصی به کارها نگاه می کند. چابک آنلاین زمینه را فراهم کرده که همه طرفین درگیر در بیمه حرف های خود را بیان کنندکه این اقدام باعث می شود که گفتگوها با یکدیگر انجام شده و یک طوفان فکری ایجاد شود. این رسانه، به همه جنبه های خبررسانی، تخصصی نگاه و سعی می کند از همه امکانات موجود در خبررسانی استفاده کند. چابک آنلاین جزء دو رسانه اول کشور در زمینه بیمه است و سعی می کند بی طرف به قضیه نگاه کند که این بی طرفی، بدون شک، شرط اول یک رسانه موفق است. مردم و مدیران به رسانه بی طرف اعتماد می کنند.

 • اعضای هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران، مدیرعامل جدید این کارگزاری را انتخاب کردند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "علیرضا کسرائیان"، رئیس اداره کل نظارت بر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه ایران در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین: پس از شیوع کرونا یک سری از شرکت‌های دانش بنیان وارد عرصه شده و به سمت تشخیص هویت هوشمند و امضای الکترونیک رفته‌اند. صنعت بیمه هم می‌تواند در صدور و عرضه بیمه نامه تا مراحل تشخیص هویت، امضای هوشمند و حتی دریافت اطلاعات سلامتی بیمه گذاران به سمت هوشمند سازی حرکت کند و در حال حاضر هم تلاش می‌شود که این کار را به خوبی انجام دهد.

 • سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی طی احکام جداگانه ای حسن شریفی را به سمت مدیرعامل و داریوش محمدی و سید محمدناصر مبرقعی را به سمت اعضای هیئت مدیره این شرکت منصوب کرد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "علیرضا کسرائیان"، رئیس اداره کل نظارت بر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه ایران در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین: شرکت‌های بیمه‌ای بابت بیماری کرونا پوشش‌هایی را به همراه بیمه نامه های زندگی عرضه کردند که همین مساله موجب افزایش فروش بیمه‌نامه های کوتاه مدت شد. بسیاری از بیمه گذاران ترجیح می دهند با حق بیمه‌ای کمتر، بیمه‌نامه‌هایی را اخذ کنند که در کوتاه مدت دغدغه های حاصل از هزینه های بیماری کرونا و یا فوت ناشی از آن را پوشش دهد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  یک عضو هیات مدیره شرکت بیمه ایران، اظهارداشت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در بازار اتکایی کشور و از طرفی خروج بیمه مرکزی از بازار اتکایی که به مرور در قانون برنامه پنجم و ششم توسعه پیش بینی شده، ظرفیت‌های بلااستفاده بسیاری در بازار اتکایی کشور وجود دارد که شرکت بیمه ایران معین می‌تواند از آنها به خوبی استفاده کند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  مدیرعامل شرکت بیمه ایران معتقداست که به فضای دیجیتالی شدن صنعت بیمه باید باحوصله و واقع بینی نگاه کرد چراکه نسل جوان امروز که مخاطبین و مشتریان صنعت بیمه هستند خرید بیمه به روش‌های دو دهه قبل را قبول نمی‌کنند و این مساله یک ریسک برای تمام صنعت بیمه از شبکه توزیع تا پرداخت خسارت است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  علیرضا کسرائیان"، رئیس اداره کل نظارت بر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه ایران در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین: شرکت‌های بیمه در بیمه های عمر مواردی را به بیمه‎‌گذاران عرضه کنند که در تورم های آتی افت ارزشی کمتری داشته باشد و بیمه عمر و سرمایه گذاری نباید به عنوان محصول اول شرکت های بیمه بلکه به عنوان یکی از محصولات بیمه زندگی در بازار وجود داشته باشد. تفکر ارائه خدمات باید جایگزین تفکر سرمایه گذاری در بیمه های عمر شود تا شرکت های بیمه از یک رقابت بی پایان ماراتنی در بخش عمروسرمایه گذاری خارج شوند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "علیرضا کسرائیان"، رئیس اداره کل نظارت بر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه ایران در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین: بیمه‌نامه‌های مکمل بازنشستگی فعلی که به عنوان محصول توسط شرکت‌های بیمه‌ای عرضه می‌شود تمام این شرکت‌ها را به خود جذب نکرده است.نیازمند آن هستیم که در آیین‌نامه‌های مربوط به زندگی جداول مربوط به ریسک حیات و آیین‌نامه‌های مربوط به فروش بیمه‌های مستمری را داشته باشیم تا شرکت‌های بیمه بتوانند براساس جداول صحیح ریسک نرخ‌های فنی را عرضه کنند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "علیرضا کسرائیان"، رئیس اداره کل نظارت بر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه ایران در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین: یکی از مشکلات اصلی در بیمه های عمر این است که ذهنیت بازار به طور کامل به سمت بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری هدایت شده است. کشورهایی که صنعت بیمه در آنها به خوبی رشد یافته بیشتر بیمه‌نامه های عمری را عرضه می کنند که دغدغه های ریسکی بیمه گذاران مانند فوت، حوادث و بعضی از بیماری ها را پوشش می دهد.

 • مدیرعامل بیمه ایران در دیدار با اعضای انجمن صنفی نمایندگان استان بوشهر:‏

  مدیرعامل بیمه ایران، با تاکید بر اینکه امروزه بزرگترین سرمایه شرکت ظرفیت ذهنی وتفکرات خلاق است، گفت: با پرورش ‏این ظریفت می توان انفجاری از خلاقیت و نوآوری درشرکت ایجاد کرد. ‏

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  معاون فنی شرکت بیمه ایران، اظهارکرد:در بخش خدمات بیمه‌ای، زمان بروز خسارت و اعلام خسارت زمان شروع عرصه هنرمایی حرفه‌ای تمامی بیمه گران است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  معاون فنی شرکت بیمه ایران، اظهارکرد: سقف پرداخت الکترونیکی خسارت درشرکت بیمه ایران از مبلغ 50 میلیون تومان قبلی تا سقف 600 میلیون تومان افزایش یافت.

 • مدیرکل بیمه ایران در گیلان، از افزایش حق بیمه تعیین شده در سال جاری خبر داد و بیان کرد: تعهد بیمه ایران در حوزه مخاطرات طبیعی طی امسال ۱۰۰ میلیون تومان شامل ۶۰ میلیون برای ساختمان و ۴۰ میلیون برای اثاثیه است.

 • مدیرعامل بیمه ایران، چالش امروز بیمه ایران و کل صنعت بیمه را به مخاطره افتادن کسب و کار بیمه ای در برابر تغییرات عظیم اجتماعی و در مرحله گذار از عصر دیجیتال به عصر حاکمیت هوش مصنوعی دانست.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  علیرضا کسرائیان"، رئیس اداره کل نظارت بر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه ایران در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین: یکی از تاثیرات شیوع بیماری کرونا بر بیمه‌های زندگی این بود که بازخرید بیمه‌نامه‌های عمر هم افزایش پیدا کرد./ در این دوران شرکت‌های بیمه‌ای با ارائه پوشش‌های تکمیلی بیماری کرونا در بیمه‌های عمر، فروش بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت خود را بالابردند. مشروح گفتگوی چابک‌آنلاین با رئیس اداره کل نظارت بر بیمه‌های زندگی شرکت بیمه ایران بزودی منتشر خواهد شد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  معاون فنی شرکت بیمه ایران، با بیان اینکه محدود شدن پروازها منجر به کاهش حق بیمه هواپیما خواهد شد، افزود: وقتی که پرواز محدود می‌شود به عبارتی هواپیما زمین گیرشده است و به تعداد روزهایی که هواپیما حرکت نکرده از حق بیمه کاسته می‌شود.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  مهران صادقی"، معاون آتش سوزی اداره کل بیمه‌های اموال شرکت بیمه ایران در گفت و گو با چابک آنلاین، صنعت نفت کشور دارای ایمنی بسیار بالایی است که این امر باعث شده اقبال آنچنانی به خرید بیمه نامه نداشته باشند. به دلیل بالارفتن آمار حادثه در صنعت نفت به دلیل استهلاک،صنایع نفتی به شدت به پوشش بیمه‌ای کامل نیاز دارند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  شرکت بیمه ایران در سال 99 در مجموع مبلغی در حدود 21.597.372 میلیون ریال ، بابت عوارض به صندوق تامین خسارت‌های بدنی، وزارت بهداشت و نیروی انتظامی پرداخت کرده است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  یکی از وظایف اصلی بیمه گران به عنوان ارایه دهندگان خدمات بیمه ای، ایجادمنافع برای صاحبان سهام شرکت بیمه در کنار فراهم کردن شرایطی برای رعایت حقوق بیمه‌گذاران است.

 • اختصاصی چابک‌آنلاین؛

  "مهران صادقی"، معاون آتش سوزی اداره کل بیمه های اموال شرکت بیمه ایران در گفت و گو با چابک آنلاین: آمار درست و دقیقی از وضعیت بیمه اموال دولتی وجود ندارد. وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی به‌صورت پراکنده برای بیمه اموال اقدام می‌کنند و همین مساله باعث شده تا آمار دقیقی از اینکه چه تعداد اموال دولتی نزد شرکت‌های بیمه ای وجود دارد در دست نباشد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "مهران صادقی"، معاون آتش سوزی اداره کل بیمه های اموال شرکت بیمه ایران در گفت و گو با چابک آنلاین، به شبکه فروش صنعت بیمه توصیه کرد که در راهکارهای فروش آنلاین توانمند شوند و خود را به علم روز مجهز کنند.

 • مدیرکل بیمه ایران استان کرمانشاه با بیان اینکه فرهنگ بیمه در استان بسیار ضعیف است، گفت: شهروندان و صنعتگران بسیاری شاهد وقوع حادثه برای همسایه یا همکار خود بوده‌اند اما این تلنگرها هم باعث گرایش آنان به بیمه اموال و سرمایه خود نشده است.

 • مدیرکل بیمه ایران استان کرمانشاه با بیان این‌که ۲۴ شرکت بیمه‌ای در استان فعال است، گفت: بیمه ایران ۳۹.۵ درصد حق بیمه پرداختی در استان را جذب می‌کند اما ۵۸ درصد از کل خسارت‌های بیمه‌ای استان را پرداخت می کند.

 • مدیرکل بیمه ایران استان کرمانشاه گفت : در پنج ماه اول سپری شده از امسال هشت هزار و ۱۵۰ پرونده خسارتی در بیمه ایران استان تشکیل شده است .

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "مهران صادقی"، معاون آتش سوزی اداره کل بیمه های اموال شرکت بیمه ایران در گفت و گو با چابک آنلاین: کشورهایی مانند ترکیه، ژاپن، سوئیس و آلمان به سمت تشکیل صندوق برای جبران خسارت حوادث طبیعی رفتند زیرا متوجه شدند دولت به تنهایی نمی تواند این بار را تحمل کند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "مهران صادقی"، معاون آتش‌سوزی اداره کل بیمه‌های اموال شرکت بیمه ایران، درگفت‌وگو با چابک‌آنلاین: بیمه آتش سوزی تنها ۵درصد از پرتفوی صنعت بیمه را تشکیل می‌دهد. بیمه اولویت چندم مردم است ودر بیمه‌ها هم بیمه آتش سوزی اولویت چندم است چراکه بیمه‌های ثالث و درمان بخش اعظم هزینه‌های بیمه‌ای یک فرد را تشکیل می‌دهند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  "مهران صادقی"، معاون آتش‌سوزی اداره کل بیمه‌های اموال شرکت بیمه ایران، درگفت‌وگو با چابک‌آنلاین: پرتفوی کل صنعت بیمه در سال گذشته رقمی در حدود 817هزار میلیارد ریال بود که 36 هزار میلیارد آن را بیمه‌های آتش‌سوزی به خود اختصاص دادند؛رقمی حدود 4.45 درصد از سهم پرتفوی صنعت بیمه که اصلا جایگاه مناسبی نیست. مشروح گفتگوی معاون آتش‌سوزی اداره کل بیمه‌های اموال شرکت بیمه ایران با چابک‌آنلاین بزودی منتشر خواهد شد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  معاون فنی شرکت بیمه ایران، اظهارکرد: اگرگشایشی ایجاد و رویکرد تعامل برای شرکت های بیمه داخلی ایجاد شود، با توجه به نگاهی که شرکت های بیمه اتکایی مشهور جهان قبل از تحریم به بازار داخلی کشور داشتند اشتهایی قوی نسبت به جذب و پذیرش ریسک در ارتباط با بخش اتکایی داخلی خواهند داشت.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  معاون فنی شرکت بیمه ایران، با بیان اینکه آتش سوزی پالایشگاه کاملا مهار شده و توسعه خسارتی وجود ندارد، افزود: براساس صحبتی که با مسئولین ایمنی پالایشگاه داشتیم آتش کاملا مهار شده و عملیات خنک سازی هم صورت گرفته و توسعه خسارت وجود ندارد.

 • در حکمی از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی صورت گرفت؛

  در حکمی از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی" یکتا اشرفی" عضو هیات مدیره شرکت سهامی بیمه ایران شد.

 • دکتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی سید مجید بختیاری را به عنوان عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی بیمه ایران منصوب کرد/ گفتنی است، این حکم بر اساس مصوبه مورخ 1399/10/24 مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت سهامی بیمه ایران صادر شده است.

 • اختصاصی چابک‌آنلاین؛

  معاون فنی شرکت بیمه ایران، معتقداست که صنعت بیمه به دلیل تجربه‌ای که در حوزه بیمه‌گری نفت و انرژی دارد باید مجموعه بزرگ منطقه‌ای را تشکیل دهد و ایران به عنوان مرکز بیمه انرژی درمنطقه شناخته شده و ریسک کشورهای منطقه را هم پوشش دهد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  رئیس هیات مدیره شرکت بیمه ایران، اظهار کرد که علت پایین بودن میزان دارایی‌های مولد در شرکت‌های بیمه‌ای به ماهیت اقتصادی کشور، عدم تسلط شرکت‌های بیمه ای در سرمایه گذاری‌های مناسب و خرید دارایی‌های غیرمولد برمی‌گردد.

 • مدیرکل بیمه ایران در گیلان، با بیان اینکه مناطق روستایی در برابر مخاطرات طبیعی آسیب پذیری بیشتری دارند، گفت: در حال حاضر برای ۳۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی بیمه نامه پیش بینی شده است.

 • مدیرکل بیمه ایران استان اردبیل اعلام کرد: به منظور متمرکز کردن خدمات بیمه‌ای و تعیین و پرداخت خسارت خودرو و سرعت بخشی به امور مراجعان، پایانه خسارت بیمه‌ای در خیابان جام‌جم اردبیل احداث می‌شود.

 • مدیرکل بیمه ایران استان مرکزی گفت: صنعت بیمه یکی از بازوان دولت در حوزه اقتصاد است و سبب افزایش ضریب امنیت در این حوزه می‌شود.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  مدیرکل بیمه‌های مسئولیت و حمل و نقل شرکت بیمه ایران، اظهار داشت که میزان حق بیمه شناورهای صیادی به عوامل مختلفی همچون، سن شناور، جنس بدنه، وسایل ناوبری،گواهینامه‌هایی که دارد و منطقه‌ای که تردد می‌کند بستگی دارد ولی اگر مالکان شناورها به‌صورت میانگین یک درصد ارزش شناورراپرداخت کنندمی‌توانند یک پوشش کامل دریافت کنند.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛ منع تهاترحق بیمه با سهام مطلق نیست

  معاون فنی شرکت بیمه ایران،معتقد است که منع تهاترحق بیمه با سهام و ملک را نمی‌توان مطلق و قطعی در نظر گرفت.

 • مدیر عامل شرکت بیمه ایران گفت: میزان سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه‌ای در اقتصاد کشور تنها ۲ دهم درصد و پایین‌تر از میانگین کشورهای پیشرفته است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  رئیس هیات‌مدیره شرکت بیمه ایران، حساسیت وزیر نفت در خصوص بیمه کردن تأسیسات نفتی را ستودنی دانست وافزود: "وزیر نفت همیشه تاکید داشته که خوب بیمه کنید، کم بیمه نکنید، حق بیمه بگیرید و زمان پرداخت خسارت هم کامل پرداخت کنید."

 • منازل مسکونی ۳۰۰ هزار روستایی گیلان بیمه حوادث ایران شد؛

  مدیرکل بیمه ایران در گیلان، از آغاز طرح بیمه آتش سوزی منازل مسکونی روستاهای استان گیلان از دیروز خبر داد و گفت: این طرح برای بیش از ۳۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی استان اجرایی می شود.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  مدیرمهمان‌سرای بزرگ عباسی اصفهان گفت که شرکت بیمه ایران به چند دلیل به دنبال واگذاری این مهمان‌سرا به بخش خصوصی نیست و تاکنون صحبتی از واگذاری این مهمان‌سرا نشده است.

 • اختصاصی چابک‌آنلاین؛

  رئیس هیات‌مدیره شرکت بیمه ایران گفت که برای توسعه بیمه نامه‌های اعتبار در کشور نیاز به ارزیابی و رتبه بندی درست مشتریان است که زیر ساخت این موضوع در کشور وجود ندارد یکی از ابزارهای مهم، غیراز پشتوانه مالی و ذخائر کافی، تجزیه و تحلیل درست ازاعتبار بیمه‌گذار است که این مسئله در کشور به شدت ضعیف است.

 • اختصاصی چابک‌آنلاین؛

  مدیرعامل شرکت بیمه ایران، اعلام کردکه"زیان انباشته شرکت متبوع وی با کمک و حمایت دولت برداشته می‌شود و برای سال 99 پیش‌بینی سود برای این شرکت دارند.

 • اختصاصی چابک‌آنلاین؛

  رئیس کل بیمه مرکزی ، با اشاره به پیشرفته بودن سیستم دیجیتالی شرکت بیمه ایران، گفت: شرکت بیمه ایران بالای ۵۰ درصد بازار بیمه شخص ثالث کشور را در اختیار دارد یعنی از ۲۳ میلیون خودرویی که در کشور وجود دارد، بالای ۱۱ میلیون بیمه‌نامه آنها مربوط به بیمه ایران است.

 • اختصاصی چابک‌آنلاین؛

  آیین رونمایی از اعلام خسارت الکترونیکی بیمه نامه شخص ثالث بیمه ایران با حضور رئیس کل بیمه مرکزی ایران، مدیرعامل شرکت بیمه ایران و دبیرکل سندیکای بیمه گران ، امروز عصر در مجتمع فاطمی بیمه ایران برگزار شد.

 • میزگرد تخصصی بررسی وضع کسب و کارها در دوران پساکرونا با حضور محمد رضایی مدیر عامل و سید محمد ناصر مبرقعی عضو هیات مدیره بیمه ایران، محسن زنگنه نماینده منتخب مردم در مجلس یازدهم و حمیدرضا حاجی اشرفی کارشناس مطالعات ریسک و بازاریابی در مرکز آموزشی علمی کاربردی بیمه ایران برگزار شد.

 • اختصاصی چابک‌آنلاین

  مدیرعامل شرکت بیمه ایران با تاکید بر اینکه شرکت متبوع وی مجهز به بهترین سیستم‌های ویروس یابی بوده و بالاترین کنترل را بر روی شبکه اطلاعات خود دارد، اظهار کرد: " هیچ گونه اطلاعاتی از مشتریان شرکت بیمه ایران بیرون نرفته است."

 • مدیرعامل شرکت بیمه ایران، با بیان اینکه، "سیل گسترده آغازگر سال 98 برای شرکت‌های بیمه‌ای بود"، اظهار کرد: این سیل بعضی از شرکت‌های بیمه‌ای کوچکتر که پرتفوی گسترده‌ای در این بخش داشتند را با چالش روبرو کرد، اما در عین حال سیاست خوب بیمه مرکزی در بخش بیمه‌های اتکایی توانست شرکت‌ها را از این بحران نجات دهد.

 • مدیرعامل بیمه ایران، در ادامه اقدامات پیشگیرانه و گسترده این شرکت برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا که از زمان آغاز بحران اجرایی شده است، دستورالعمل جدیدی با تاکید بر ضرورت افزایش سرعت عمل در اجرای محورهای یازده گانه آن صادر و ابلاغ کرد.

 • مدیرعامل شرکت بیمه ایران اظهار کرد: طبق توافق بعمل آمده با وزارت اقتصاد مقرر شد که تا پایان سال‌جاری سرمایه شرکت بیمه ایران از محل تجدید ارزیابی‌ها به 11 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند و پس از این اتفاق بیمه ایران بزرگترین بیمه‌گر اتکایی در غرب آسیا خواهد شد.

نمایندگی های حقوقی
 • ۱
  جهانگيرزاده خياوی هوشنگ خیابان سید جمال الدین اسد آبادی (یوسف آباد) ، خیابان 64 ، پلاک 10 021- 41927
 • ۲
  حاکمی پریسا خلیج شمالی، خیابان سعدی، کوچه سعدی، پلاک 27، ساختمان اسکان، طبقه اول، واحد 2 021- 66279079
 • ۳
  جليليان هستی سادات بلوار دهکده المپیک، خیابان 25، جنب پمپ بنزین، کوچه حسینی، پلاک 8، طبقه بالای همکف، واحد2 اداری 021- 44723670
 • ۴
  غفاری خوئی عادل تهران، خیابان مطهری، بعداز خیابان مفتح، جنب خیابان علی اکبری، پلاک 129، طبقه 2 021- 88172499
 • ۵
  فتحی فریدون خیابان مطهری، میرزای شیرازی شمالی، کوچه مقدم، پلاک 20، ط 6 شرقی، کد پستی 021- 88725470
 • ۶
  لطفی عظيمی منصور کریمخان زند، پ 151، ساختمان نگین، طبقه 3، واحد 37 021 - 88899345
 • ۷
  رجبی سعید خیابان آزادی، خیابان حبیب اله جنوبی، جنب مترو دانشگاه شریف، بلوار اکبری، چهار راه خسروان، کوچه ترقی، پلاک 3 021- 66696867
 • ۸
  رحيمی زارچی حميدرضا میدان سلماس، پلاک 38، طبقه همکف 021- 77681712
 • ۹
  علی اكبريان محمدرضا خیابان انقلاب، بین روشن دلان وپل چوبی، جنب نمایشگاه شاهین 093517219990
 • ۱۰
  چگينی شكراله فلسطین غربی، نرسیده به میدان حسن پور، سمت راست مجتمع تجاری نادری، ورودی اول، طبقه اول، واحد 1 02813345763
 • ۱۱
  منصوری اسماعيل خیابان جهاد، ابتدای خیابان امام حسین (ع) 33665990
 • ۱۲
  رسولی حميد خیابان پادگان، میدان عارف، ساختمان عارف، پلاک 96، طبقه دوم 0281-3354408
 • ۱۳
  غلامی محمد خیابان شهید انصاری، مقابل سازمان تاکسیرانی، طبقه همکف، واحد تجاری، شماره 9 281-33227759
 • ۱۴
  جعفری مقدم فرد مهدی خیابان طالقانی، ابتدای خیابان ملک آباد، مجتمع میلاد، واحد 2 02833244270
 • ۱۵
  صنايعی زهرا خیابان فردوسی جنوبی، پاساژفردوسی، طبقه همکف، پلاک 675 05512216462
 • ۱۶
  قائمی فر ياسر نوقاب، جنب مسجد توکلی (قائم 23) 05337221186
 • ۱۷
  رئيسی ماكيانی فاطمه میدان شاه حسینی، خیابان شریعتی شمالی، جنب داروخانه معافی، طبقه فوقانی بانک رفاه 07612249973
 • ۱۸
  ايران منش سوده میدان شهدا، رینک داخلی روبروی عرصه تجاری طوس، واحد G32 05112240115
 • ۱۹
  علی عاكفی راد نمایندگی بیمه ایران خیابان هفده شهریور غربی-میدان دفاع مقدس(ترمینال) 01723384551
 • ۲۰
  تجلی علی بلوار بزرگمهر، نبش بزرگمهر 33 0541-2419161
 • ۲۱
  احسانی مقدم مهیار دروازه آستارا ، ابتدای خیابان جام جم ، روبروی تی بی تی سابق ، شرکت حامیان آینده آریا 04518811128
 • ۲۲
  منادی زاده ايرج تهران، خیابان کارگر جنوبی، چهار راه لشگر، خیابان غفاری شمالی، پلاک 208، طبقه اول جنوبی 55408760
 • ۲۳
  رهنما غلامحسين بوشهر، سه راه بازرگانی، ابتدای خیابان بهشت صادق، روبروی بانک ملی 07715560729
 • ۲۴
  كاظميان حسين یزد، خیابان مطهری، بین سه راه شحنه و سه راه حکیمیان، روبروی مالیات بر ارزش افزوده 03515249700-1
 • ۲۵
  فرامرزی ساسان تهران، خیابان مطهری، نبش لارستان، پلاک414، طبقه4، واحد13 88930734
 • ۲۶
  بختياری جليل کلاله، خیابان امام خمینی جنوبی، روبروی اداره برق 09113764194
 • ۲۷
  محمودی ميمند محمدامين کرمان، میدان بسیج، ابتدای نبش خیابان فلسطین 03432233992
 • ۲۸
  محترم علی اصغر یزد، بلوار جمهوری، کوچه المهدی، ساختمان میلاد، طبقه اول، واحد3 5242820-2
 • ۲۹
  قويدل صومعه سرائی محمد رشت، بلوار شهید انصاری، نرسیده به فلکه فرزانه، پلاک 464 7721508
 • ۳۰
  نعمتی ابراهيم کرج، میدان شهدا، جنب بانک رفاه، کوچه 14، پلاک 2 02632241892-026322
 • ۳۱
  شاه بداغی مريم مشهد، فکوری 17، پلاک 17، ساختمان گروه شرکتهای اتیه، واحد 2 0511-8680555
 • ۳۲
  سجادی ميلانی سيدحميد تبریز، خیابان ارتش جنوبی، روبروی کوچه صدر، پلاک 35 5530155
 • ۳۳
  شريفی عادل ایلام، خیابان آیت اله حیدری، نبش تبلیغات اسلامی 08413331290
 • ۳۴
  ابراهيم پور سيداحمد مرند، سه راهی پادگان، جنب پارگینک یاوری، شرکت خدمات بیمه ای تجارت گستر زندگی 04912225369
 • ۳۵
  نيك خوی مؤدب محمدمهدی زاهدان، خیابان امام خمینی (ره)، نبش خیابان مهتاب ، شرکت خدمات بیمه ای آسوده راه 05412427374
 • ۳۶
  بصير فاطمه اهواز، میدان خلیج فارس، دروازه، نبش خیابان 2، آسیاباد، ساختمان نگین، طبقه دوم 2260456
 • ۳۷
  رزم جو ميكائيل اردبیل، چهارراه حافظ بطرف سعدی، جنب بانک تجارت، شعبه حافظ 7723854-5
 • ۳۸
  ميری سيدعلی رضا زاهدان، خیابان امام خمینی (ره)، تقاطع خیابان فردوسی 05433254448
 • ۳۹
  حق دوست حميد بندرعباس، حدفاصل میدان شهربانی و میدان ابوذر، جنب داروخانه شبانه روزی هلال احمر، مجتمع تجاری هرمز 0761-2248880-81
 • ۴۰
  آريامنش قاسم طبس، خیابان نواب صفوی 5 03534227227
 • ۴۱
  اصغری علی گرگان، گلها، بین گلبرگ یکم و سوم 0171-3327586
 • ۴۲
  نراقی همايون تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی، جنب بانک ملی پسیان، پلاک 2977 22051923
 • ۴۳
  صانعی سيدعلی سبزوار، خیابان 24 متری انقلاب، روبروی خیابان نیستان 05712235011
 • ۴۴
  مشتاقی بندرديلمی اصغر شیراز، چهار راه هوابرد، ابتدای بلوار استقلال، طبقه فوقانی عکاسی باربد، شرکت خدمات بیمه ای مهرپوشش شیراز 61_07118310558
 • ۴۵
  منصوری ندا اصفهان، خیابان جی، ابتدای پروین، بعد از قوامین، ساختمان تخت جمشید، واحدE2 2306266-9
 • ۴۶
  صفاری اصغر کرمانشاه، خیابان برق 22 بهمن، ابتدای چهارراه آتش نشانی، به سمت چهارراه ارشاد، ساختمان امیریک 08318214221
 • ۴۷
  ميرشجاعی قاهانی رضا قم، ابتدای بلوار محمد امین، بلوار جمهوری اسلامی، نبش کوی 13 02532900282
 • ۴۸
  قاسم زاده هوشنگ رشت، خیابان امام خمینی، چهار راه میکائیل، روبروی اداره برق 1313231690
 • ۴۹
  مرتضی بابائی ساری، میدان امام، بلوار دانشگاه، کوچه پاسدار نیایش 1 01133352496
 • ۵۰
  مرادی ابوالقاسم اراک، خیابان شریعتی، میدان شریعتی، ساختمان دبیرستان کوثر 08632234633-4
 • ۵۱
  فرجی احسان ورامین- خیابان شهدا – بازارمرکزی – طبقه اول – پلاک82 36257222
 • ۵۲
  طرفی سعيد شوش، خیابان شهید محمد منتظری خیابان مخابرات 06142832125
 • ۵۳
  قاجاردادجو عيسی تهران، بلوار میرداماد میدان محسنی خیابان وزیری پور پلاک 8 واحد 13 22224321
 • ۵۴
  معصومی رجب زنجان، کوچمشکی بعد از چهارراه سوم طبقه فوقانی بانک قوامین شرکت زنجان صبا 02433466561-3
 • ۵۵
  حق دوست حميد بندرعباس ـ حدفاصل میدان شهربانی و میدان ابوذرـ جنب داروخانه شبانه روزی هلال احمر ـ مجتمع تجاری هرمز 07612248880-81