شناسه خبر : 48122

تامین ۹۵ درصد شیرخشک‌های رژیمی نوزادان در کشور

تامین ۹۵ درصد شیرخشک‌های رژیمی نوزادان در کشور

سرپرست اداره کل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از ثبت و استعلام ۱۶ میلیون قوطی شیرخشک در چهار ماهه پایانی سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رستمی با بیان اینکه صنعت شیرخشک کشور صنعت نسبتا خودکفایی است، گفت: اکثرا شیرخشک‌های مورد نیاز در کشور تامین می‌شود و فقط در حدود ۵ درصد وارداتی هستند. 

وی با اشاره به بروز برخی مشکلات در تامین شیرخشک‌های معمولی نوزادان در سال گذشته، اظهار کرد: از مهر سال ۱۴۰۲، با تشکیل قرارگاه اصلاح سیاست‌های ارزی شیرخشک یک جراحی اقتصادی در این حوزه انجام شد به این مفهوم که مابه التفاوت قیمت ارزی در قالب یارانه از سوی دولت پرداخت شود و قیمت شیرخشک برای مصرف کننده ثابت باقی ماند.

سرپرست اداره کل امور فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: خانواده‌ها برای تهیه شیرخشک در تعداد منطقی با افزایش قیمت مواجه نمی‌شوند و هر نوزاد ماهانه تا سقف ۱۰ قوطی شیرخشک را با نرخ یارانه‌ای دریافت می‌کند.

به گفته وی شیرخشک نوزادان تازه متولد شده‌ای که هنوز برای آن‌ها شناسنامه صادر نشده، با شناسنامه مادر و پدر در تعداد محدود قابل ارائه و ثبت است. همچنین اتباع مجاز هم با ارائه کد اقامت اتباع، می‌توانند شیرخشک نوزادان خود را دریافت کنند.

 

ارسال نظر