شناسه خبر : 46201

۲ ماه حقوق معلمان خرید خدمت پرداخت می‌شود


۲ ماه حقوق معلمان خرید خدمت پرداخت می‌شود

سخنگوی آموزش و پرورش گفت: ۲ ماه از حقوق معوق نیروهای خرید خدمات این هفته پرداخت می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، علی فرهادی درباره پرداخت حقوق معوق نیروهای خرید خدمات اظهار کرد: نیروهای خرید خدمات در سال گذشته که به کارگیری آنها هیچ منعی وجود نداشت، در اردیبهشت سال بعد حقوق گرفتند.

وی با بیان اینکه امسال بیمه این افراد با وجود منع بکارگیری پرداخت شده است ، افزود: وزیر سابق آموزش و پرورش تعهد داده بود که نیروهای خرید خدمات را به کار نگیریم بنابراین یک زمان بسیار فشرده و سنگین را صرف این کردیم که این منع برداشته شود.

فرهادی ادامه داد: رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور برای رفع منع بکارگیری نیروهای خرید خدمات مساعدت بسیاری کردند تا این منع در نهایت برداشته شد.

سخنگوی آموزش و پرورش ادامه داد: اکنون اعتبار حدود ۲ ماه پرداختی آنها تامین شده و به زودی در این هفته برای استان‌ها ارسال می‌شود تا این معلمان ۲ ماه حقوق معوق خود را هم دریافت کنند.

فرهادی یادآورشد: تلاش این است که پرداخت این ۲ ماه حقوق را به سه ماه تا پیش از پایان اسفند افزایش دهیم.

به گفته وی، قراردادهای معلمان خرید خدمات منعقد شده و بخشنامه نیروهای خرید خدمات نیز پیشتر ارسال شده است.

وی افزود: اکنون نزدیک به ۵ ماه حقوق به نیروهای خرید خدمات بدهی داریم که ۲ ماه حقوق از آن در این هفته پرداخت می‌شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: اگر منع بکارگیری آنها ایجاد نمی‌شد، اکنون بدهی به این گروه از معلمان نداشتیم

سخنگوی آموزش و پرورش درباره قرارداد نیروهای خرید خدمات، عنوان کرد: قرارداد این معلمان به صورت خرید خدمات است که در واقع برای یک سال تحصیلی و موقت در نظر گرفته می‌شود و پس از آن قانون، نیاز و شرایط آموزش و پرورش ادامه همکاری با آنها را تعیین می‌کند.

فرهادی افزود: به معلمان خرید خدمات توصیه می‌کنیم که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امتیازی برای معلمان خرید خدمات در آزمون استخدامی معلمی در نظر گرفته شده است یا خیر، گفت: در آزمون کتبی از نظر قانونی ضریبی برای معلمان خرید خدمات نمی‌توانیم بگذاریم چراکه در آزمون کتبی ضرایب مشخص است اما در مصاحبه که ۶۰ درصد آزمون را دارد، سوابق آنها را به عنوان امتیاز تاثیر می‌دهیم تا پس از عبور از مرحله کتبی در مرحله مصاحبه نتیجه مناسبی بدست آورند.

سخنگوی آموزش و پرورش ادامه داد: معلمان خرید خدمات سال‌ها معلم بوده‌اند و مهارت لازم را از طریق تجربه و آموزش کسب کرده‌اند و در نقاط مختلف کشور به آموزش مشغول بوده‌اند بنابراین هر سال سابقه آنها در مصاحبه امتیاز محسوب می‌شود.

ارسال نظر