شناسه خبر : 41145

ساعت کاری مراکز معاینه فنی شهر تهران افزایش یافت

ساعت کاری مراکز معاینه فنی شهر تهران افزایش یافت

مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران گفت: از ابتدای آذر ماه ساعت کاری کلیه مراکز معاینه فنی سبک و سنگین به مدت یک ساعت افزایش و مراکز از ساعت ۷ صبح الی ۱۸ آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از میزان، شادی مالکی مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران اظهار داشت: با عنایت به تشدید آلودگی هوا در روز‌های اخیر و اهمیت انجام پایش آلایندگی خودرو‌ها از ابتدای آذر ماه ساعت کاری کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران به مدت یک ساعت افزایش یافته است. در حال حاضر مراکز معاینه فنی بیهقی، شهید آبشناسان و شقایق به صورت شبانه روزی و دیگر مراکز از ساعت ۷ صبح الی ۱۸ فعال هستند.

وی با اشاره به تفاوت درنحوه پذیرش مراکز معاینه فنی و به ویژه فعالیت تعدادی مراکز منتخب در روز‌های تعطیل افزود: در حال حاضر شهر تهران از بضاعت ۱۷ مرکز ثابت و ۱۵ واحد سیار مختص خودرو‌های سبک مشتمل بر ۶۴ خط معاینه فنی و ۱۱ خط موتورسیکلت و سه مرکز خطه معاینه فنی خودرو‌های سنگین برخوردار بوده و ظرفیت پذیرش سالانه در حدود ۳ میلیون دستگاه خودرو را دارا است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران افزود: به منظور تسهیل در ارائه خدمات و مدیریت صف، پذیرش در برخی مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران (بالغ بر ۵۰ درصد از ظرفیت) صرفا اینترنتی انجام می‌شود. مراجعه به مراکز بیهقی، نیایش، شهید آبشناسان، سراج، دماوند و شهید چمران و تعدادی از واحد‌های سیار تنها با تعیین وقت قبلی از طریق نوبت گیری اینترنتی در سامانه تهران من امکان پذیر است.

البته بجز این مراکز صدر الاشاره مراجعه بصورت حضوری و یا نوبت گیری اینترنتی به سایر مراکز امکان پذیر می‌باشد؛ لذا با توجه به تفاوت نحوه پذیرش و فعالیت برخی از مراکز در روز‌های تعطیل از شهروندان درخواست می‌شود جهت اطمینان از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه کنند. همچنین می‌توانند در صورت هرگونه سئوال با کارشناسان سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس حاصل نمایند.

مالکی ضمن اشاره به افزایش مراجعات در ماه‌های پایانی سال تاکید کرد: با توجه به تمهیدات انجام شده و افزایش ظرفیت پذیرش از ابتدای آذرماه به شهروندان توصیه می‌شود انجام معاینه فنی دوره‌ای خودروی خود را به روز‌های پایانی سال موکول نکرده و هرچه سریعتر به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه نمایند. از آنجائیکه برای خودرو‌های شخصی زمان دوره‌ای انجام معاینه فنی یک ساله است دریافت گواهی در زمان‌های مناسب از سال می‌تواند در دریافت خدمات بهتر و مدیریت زمان و جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان موثر باشد.

ارسال نظر