شناسه خبر : 37681

زائران اربعین تهیه بلیت عزیمت به مرزها را به روزهای پایانی مراسم موکول نکنند

زائران اربعین تهیه بلیت عزیمت به مرزها را به روزهای پایانی مراسم موکول نکنند

دادستان عمومی و انقلاب تهران در بازدید از پایانه مسافربری غرب به زائران اربعین حسینی توصیه کرد تهیه بلیت عتبات عالیات را به تعویق نیندازند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، علی صالحی روز چهارشنبه در بازدید از پایانه مسافربری غرب، مشکلات زائران اربعین حسینی (ع) و سفرهای تابستانی در زمینه تهیه بلیت، اعزام، پذیرایی و اسکان موقت را بررسی و دستورهای لازم برای ساماندهی را صادر کرد.

صالحی در این بازدید میدانی اظهارداشت: این بازدید در راستای صیانت از حقوق عامه و تأکیدهای ریاست قوه قضاییه برای تکریم زوار سرور و سالار شهیدان(ع) انجام شد.

وی یادآور شد: پس از ورود دادستانی تهران به موضوع سفرهای اربعین حسینی و تشکیل کارگروهی به منظور بازرسی و نظارت بر روند فروش بلیت پرواز و اعزام مسافران به عتبات عالیات توسط شرکت‌های هواپیمایی به حوزه حمل و نقل جاده‌ای نیز ورود کرده‌ایم.

صالحی در بازدید میدانی از این پایانه، ضمن گفت و گو با تعدادی از مسافران و متصدیان فعال در فروش بلیت، مشکلات آنان را شنید و دستورهای لازم را در محل صادر کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: در جلسه دادستانی تهران با مسئولان پایانه مسافربری غرب و دستگاه‌های نظارتی، ضمن اتخاذ تصمیماتی در زمینه ساماندهی وضعیت مسافرانی که قصد سفر به مقاصدی غیر از مرزهای ششگانه و در واقع مسافرت به سایر شهرهای کشور را دارند؛ بر ضرورت انجام بدون تأخیر این قبیل سفرها و تمهید امکانات لازم از جمله فروش بلیت و تأمین امکانات اسکان و پذیرایی این مسافران تأکید شد.

صالحی با تأکید بر اینکه با نزدیک شدن به زمان اوج سفرهای تابستانی و اربعین حسینی، بروز مشکلات، امری محتمل و غیرقابل اجتناب خواهد بود، افزود: یکی از اهداف این قبیل بازدیدها به حداقل رساندن این مشکلات است که در این زمینه نیز مصوباتی در حوزه اسکان، بهداشت و تهیه بلیت مسافران داشتیم.

دادستان عمومی و انقلاب تهران به هموطنانی که از سایر شهرستان‌ها قصد سفر به عتبات را دارند؛ توصیه کرد مبدأ سفر را از تهران انتخاب نکنند و از شهر محل سکونت خود اقدام به تهیه بلیت و عزیمت به شهرهای مرزی کنند تا در تهران با تراکم جمعیت و مشکلات ناشی از آن مواجه نشویم.

ارسال نظر