شناسه خبر : 37514

۱۹۲۰ پرواز تاکنون برای اربعین مجوز گرفتند

۱۹۲۰ پرواز تاکنون برای اربعین مجوز گرفتند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: امسال اعلام کردیم که آمادگی پذیرش ۲۵۰۰ پرواز را برای عتبات داریم که تاکنون ۱۹۲۰ پرواز مجوز گرفتند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، سعید چلندری در نشست خبری اظهار کرد: ترمینال سلام به عنوان پشتیبان پروازهای بین‌المللی ساخته شده بود، برای اینکه از بار ترمینال یک فرودگاه امام کاسته شود. اوایل سال ۱۴۰۱ درخواستی از مرحوم قاسمی داشتیم که این ترمینال به پروازهای زیارتی اختصاص یابد که موافقت کردند. این فرودگاه به المان‌های اسلامی آمیخته شده بود که آنها را بیشتر کردیم و این ترمینال را به پروازهای زیارتی اختصاص دادیم.

وی با اشاره به انتقاداتی که درباره اختصاص ترمینال سلام به پروازهای زیارتی اختصاص داشت، اظهار کرد: با شور و حال و حسی که در مردم ما بود و تاکید مقام معظم رهبری به هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن اربعین حسینی، استقبال مردم بی‌نظیر بود؛ حج ۱۴۰۱ را از این ترمینال انجام دادیم و بلافاصله ارائه سرویس به پروازهای سایر مقاصد زیارتی از جمله عراق را انجام دادیم و پایان سال گذشته هم برخی از پروازهای سوریه به اینجا منتقل شد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی ادامه داد: در سال ۱۴۰۲ نیز حجاج از این ترمینال به سرزمینی حج اعزام شدند و میانگین تاخیرهای ما در موسم حج ۹ دقیقه بود و کمترین نارضایتی‌ها را داشتیم. همچنین سال گذشته ۱۹۳ هزار زائر به عتبات عازم شدند با ۱۴۶۰ پرواز و ما امسال اعلام کردیم که آمادگی پذیرش ۲۵۰۰ پرواز را برای عتبات داریم که تاکنون ۱۹۲۰ پرواز مجوز گرفتند و همکاران در تلاشند که بهترین خدمت را به‌ زائران بدهیم.

 

ارسال نظر