شناسه خبر : 37271

اینترنت ثابت ایران با سه رتبه افت به جایگاه ۱۴۸ در جهان رسید

اینترنت ثابت ایران با سه رتبه افت به جایگاه ۱۴۸ در  جهان رسید

آمار سایت جهانی «اسپیدتست» تازه‌ترین آمار خود از وضعیت سرعت دانلود، آپلود و میزان تاخیر اینترنت در کشورهای جهان را منتشر کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، «اسپیدتست» سرعت و کیفیت اینترنت همه کشورهای جهان را می‌سنجد و هر ماه میزان افزایش یا کاهش سرعت را با رتبه‌بندی آنها نشان می‌دهد. این سایت برای سنجش رتبه و کیفیت اینترنت در کشورهای جهان از شاخص میانه (Median) استفاده می‌کند. «میانه» نقطه وسط داده‌های آماری است.

بر اساس تازه‌ترین آمار که مربوط به یک ماه گذشته است، اینترنت سیار ایران بدون تغییر نسبت به ماه پیش از آن به جایگاه ۶۷ از میان ۱۴۳ کشور جهان و اینترنت ثابت با سه رتبه افت به جایگاه ۱۴۸ در میان ۱۸۲ کشور جهان رسیده است.

آخرین آمار مربوط به سرعت اینترنت جهان و ایران

«میانه» سرعت دانلود اینترنت ثابت کشور ۱۲.۱۱ مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود ۲.۶۰ و میزان تاخیر ۲۸ میلی‌ثانیه است. بر اساس همین شاخص سرعت دانلود اینترنت سیار ۳۳.۴۴ مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود ۱۰.۱۷ مگابیت‌برثانیه و میزان تاخیر ۳۰ میلی‌ثانیه است.

«میانه» سرعت دانلود اینترنت سیار در جهان اکنون ۴۲.۳۵ مگابیت‌برثانیه، آپلود ۱۰.۰۴ مگابیت‌برثانیه و میزان تاخیر ۲۸ میلی‌ثانیه است. همچنین سرعت دانلود اینترنت ثابت در جهان بر اساس این شاخص ۸۲.۵۶ مگابیت‌برثانیه، سرعت آپلود ۳۶.۸۰ مگابیت‌برثانیه و میزان تاخیر ۹ میلی‌ثانیه است.

آخرین آمار مربوط به سرعت اینترنت جهان و ایران

 
 
ارسال نظر