شناسه خبر : 35071

میانگین مدیریت در شهرداری تهران حدود هشت ماه است

میانگین مدیریت در شهرداری تهران حدود هشت ماه است

عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که میانگین مدیریت در شهرداری تهران حدود هشت ماه است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، علی اصغر قائمی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه روز گذشته بازدیدی از سازمان فناوری شهرداری تهران داشتم که متوجه شدیم همچنان مشکلات به قوت خود باقی است، گفت: بررسی‌ها نشان داده که یکی از دلایل عدم حل مشکلات سازمان فاوا عدم ثبات مدیریتی است به گونه‌ای که چهار سرپرست در یک سال اخیر داشته است که این زبنده نیست.

وی با بیان اینکه البته این تغییر مدیریتی در سطح شهرداری ایجاد می‌شود، افزود: از ۱۰۹ مدیر ارشد لایه یک در شهرداری تهران در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، ۶۸ نفر تغییر کردند که این تغییرات در هر لایه با جمعی از تغییرات مدیریتی مواجه بوده است.

قائمی با بیان اینکه ۶۲ درصد جمع مدیران ارشد شهرداری تهران تغییر کرده‌اند و بیشترین سهم به میزان ۲۹ درصد مربوط به مدیران کل بوده است، گفت: بررسی‌ها نشان داد که میانگین مدیریت یک مدیر در شهرداری تهران ۸.۷ ماه بوده است و وقتی زمان مدیریت به این اندازه باشد انگیزه‌ای برای کار باقی نمی‌ماند.

انتقاد از تغییر ساختار سازمان بازرسی شهرداری تهران

ناصر امانی نیز صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه ما از ابتدای شورا نسبت به تغییر ساختار و حذف پست‌ها در شهرداری هشدار دادیم، گفت: این تذکرات از سوی هیات رئیسه به شهردار اعلام شده اما هنوز پاسخی در این زمینه دریافت نکردیم.

وی با بیان اینکه در ساختار سازمان بازرسی شهرداری تهران به تازگی ابلاغیه‌ای داشتند که ۸۹۰ پست سازمانی، ۱۶ معاون و بیش از ۱۰۰ پست مدیریتی ایجاد شده است، گفت: این در حالیست که سازمان بازرسی کل کشور بارها اعلام کرده است که چرا کلمه سازمان را برای بازرسی شهرداری استفاده می‌کنید در حالیکه اداره کل است.

عضو شورای شهر تهران افزود: ابلاغ ساختار در شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ متوقف شده و باید بررسی این موضوع را به شورای شهر بیاورد و اگر در صحن شورا این تغییرات تصویب نشود برای تصویب کنندگان و مجریان مسئولیت دارد.

ارسال نظر