شناسه خبر : 32657

ثبت‌نام کنکور از فردا آغاز می‌شود

ثبت‌نام کنکور از فردا آغاز می‌شود

ثبت‌نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ از فردا "سه‌شنبه ۱۵ فروردین" آغاز می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1402 (نوبت دوم) برای پذیرش در رشته‌های باآزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی باآزمون دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت‌نام از روز سه‌شنبه 15 فروردین 1402 به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

داوطلبان تا 21 فروردین برای ثبت‌نام فرصت دارند.

تکالیف داوطلبان

داوطلب باید اقدامات زیر را به‌موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

1. مراجعه همه داوطلبان نظام جدید، نظام پیش‌دانشگاهی، نظام قدیم، فنی و حرفه‌ای، کار و دانش، طلاب حوزه علمیه و...، اعم از اینکه دارای سوابق تحصیلی می‌باشند یا خیر و یا برای ایجاد یا ترمیم سوابق تحصیلی اقدام کرده یا هنوز اقدام نکرده‌اند به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به‌نشانی؛ my.medu.ir و دریافت کد 19رقمی از سامانه.

 تمام داوطلبان آزمون سراسری سال 1402 (نوبت دوم) ملزم به ارائه کد سابقه تحصیلی جدید هنگام ثبت‌نام در آزمون هستند.

برای دریافت کد مورد نظر لازم است داوطلبان از روز دوشنبه 14 فروردین تا پایان مهلت ثبت‌نام آزمون، با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به‌نشانی my.medu.ir نسبت به مشاهده، تأیید هویت و دریافت کد 19رقمی از سامانه اقدام نمایند. تأکید می‌شود درج این کد از الزامات ورود به سامانه ثبت‌نام است.

2. دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) در آزمون سراسری سال 1402 (این دفترچه همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت است).

3. پرداخت هزینه از طریق سامانه ثبت‌نام در آزمون.

ثبت‌نام برای شرکت در آزمون

1. دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون سراسری سال 1402

دفترچه راهنمای ثبت‌نام در این آزمون در سایت سازمان سنجش قرار دارد. داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران، مقررات وظیفه عمومی (برای برادران)، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و سایر موارد مورد نیاز، دفترچه راهنمای مذکور را مطالعه و در صورتی که دارای شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای موردنظر هستند، به‌عنوان داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کنند.

2. پرداخت هزینه ثبت‌نام

هزینه ثبت‌نام در این آزمون مبلغ 130 هزار تومان است که داوطلبان پس از تکمیل اطلاعات در سامانه باید نسبت به پرداخت آن به‌صورت الکترونیکی اقدام کنند.

با توجه به اینکه مقرر شده است در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه ارائه شود، مبلغ 3 هزار تومان به‌عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می‌شود.

هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می‌تواند در یکی از گروه‌های پنج‌گانه آزمایشی شامل علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی شرکت کند.

چنانچه تمایل به ثبت‌نام در 2 یا 3 گروه آزمایشی (با توجه به توضیحات تبصره 4 ذیل) باشید، لازم است به‌ازای هر گروه آزمایشی، مبلغ 130 هزار تومان دیگر نیز پرداخت کنند.

منظور از ثبت‌نام در 2 یا 3 گروه آزمایشی بدین صورت است که داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب یکی از گروه‌های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی) به‌عنوان گروه آزمایشی اصلی، در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان خارجی نیز متقاضی شود؛ به‌عبارت دیگر، نمی‌تواند به‌طور همزمان، در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی ثبت‌نام کند.

اعلام علاقه‌مندی به رشته‌های دانشگاه‌های پیام نور، غیرانتفاعی، فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران، در مرحله انتخاب رشته (دهه سوم مردادماه سال 1402) انجام خواهد شد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای