شناسه خبر : 32034

شناسایی ۸۸۷ نقطه حادثه‌خیز جدید در جاده‌های کشور

شناسایی ۸۸۷ نقطه حادثه‌خیز جدید در جاده‌های کشور

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: در مجموع ۸۸۷ نقطه حادثه خیز جدید در کشور شناسایی شده که طبق برنامه‌ریزی تا پایان سال در محدوده‌هایی که ایمن سازی آنها اعتبار زیادی نیاز ندارد، مثل خط کشی، روشنایی نقطه‌ای و نصب تابلو و... اقدام لازم صورت می‌گیرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، رضا اکبری در مراسم بهره برداری از ۳۵۰ پروژه راهداری که روز شنبه ۱۳ اسفند به صورت ویدیو کنفرانس انجام شد، اظهار کرد: نقاط حادثه خیز  کشور  از دو طریق بازرسی‌های سالانه همکاران راهداری از جاده‌های کشور و بر اساس دستورالعمل‌های ایمنی راه‌ها احصاء و برای ایمن سازی آنها پروژه تعریف می‌شود.

وی ادامه داد: پروژه‌های ایمن سازی نقاط حادثه خیز تنوع زیادی دارد و از اجرای حفاظ بتنی گرفته تا اصلاح شیب شیروانی را در بر می‌گیرد.

وی توضیح داد: از ابتدای سال تا کنون ۵۰۰ کیلومتر حفاظ بتنی در راه‌های کشور اجرایی شده که مهمترین آن حفاظ بتنی اتوبان تهران _ قم به طول ۳۲۵ کیلومتر است .

این مسئول اضافه کرد: در ادامه طرح ایمن سازی جاده‌ها، ۲۰۰ کیلومتر روشنایی در محورهای مختلف آماده بهره برداری است.

اکبری ابراز کرد: دسته دوم پروژه های ایمن سازی، فضاهایی را در برمی‌گیرد که احتمال تصادفات رانندگی در آنها بالا است.

وی توضیح داد: برای شناسایی این نقاط، نقشه تصادفات کشور احصاء و نقاط مدنظر شناسایی و بر اساس خسارات جرحی و ... دسته‌بندی می‌شوند و بعد نسبت به ایمن سازی آنها به عنوان نقاط پرتصادف اقدام می‌شود.

وی گفت: البته استان‌ها هم درخواست‌های دیگری مبنی بر حادثه خیز بودن برخی نقاط دارند که اگر با بررسی به تایید برسد، پروژه ایمن سازی تعریف می‌شود.

اکبری تاکید کرد: برای ایمن سازی نقاط حادثه خیز دو سبد اعتباری در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد یکی مثل پروژه کنارگذر فردیس به صورت خاص و سبد دیگر هم اعتبار کلی و عمومی برای ایمن سازی است.

اکبری توضیح داد: امسال ۳۵۰ پروژه به صورت ترکیبی از هر دو نوع پروژه در کشور تعریف و امروز به بهره برداری رسیده است.

وی ابراز کرد: ۲۰۰ مورد از این پروژه‌ها ملی و با اعتبار به نام پروژه است.

اکبری اظهار کرد: ۱۵۰ پروژه باقیمانده هم از سوی استان‌ها شناسایی شده که اعتبار لازم برای آنها تخصیص داده شد.

وی تاکید کرد: در مجموع ۸۸۷ نقطه حادثه خیز جدید در کشور شناسایی شده که طبق برنامه ریزی تا پایان سال در محدوده‌هایی که ایمن سازی آنها اعتبار زیادی نیاز ندارد، مثل خط کشی، روشنایی نقطه‌ای و نصب تابلو و...  اقدام لازم صورت می‌گیرد.

اکبری افزود:  با برنامه ریزی صورت گرفته بنا است ایمن سازی نقاط جدید شناسایی شده از اول فروردین آغاز و بخش عمده ای از آنها در شش ماه اول به پایان برسد.

این مسئول گفت: سعی می‌کنیم تمام نقاط شناسایی شده با تخصیص اعتبار مناسب، در کوتاه ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای